11.08.2020 15:50

Аграріям півдня схвалено 80% заявок на реструктуризацію кредитів

версія для друку
11.08.2020 15:50

За дорученням Ігоря Петрашка, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, після робочої поїздки на Одещину, вдалося досягти 80% позитивних рішень на отримані заявки щодо реструктуризацію кредитних зобов’язань від одеських сільськогосподарських підприємств. 

«Через об’єктивні погодні причини аграрії півдня, на жаль, не могли представити банкам позитивну фінансову звітність. Тому це ставало однією з головних причин для відмов у користуванні кредитними програмами. За активної комунікації з банками та наголошенні на форс-мажорних обставинах, нам вдалося досягти консенсусного розуміння у вирішенні 80% проблемних питань від аграріїв», — наголосив Ігор Петрашко.

За його словами, сума від позитивних рішень склала 270,4 млн грн, що є суттєвою допомогою для тих, хто зіткнувся з фінансовими проблемами через посуху та втрату врожаю. У Мінекономіки додають, що наразі діють наступні державні програми, якими можуть скористатися аграрії в роботі з банками:

  • «Доступні кредити 5−7-9%» (станом на 7 серпня видано майже 2 тис. кредитів на загальну суму 4,2 млрд грн: 56% — в галузі сільського господарства; кількість банків-партнерів складає 18);
  • «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», на яку передбачено 1,2 млрд грн (станом на 5 липня направлено 125 млн грн на уповноважені банки, які в свою чергу спрямують їх на виробників; кількість банків-партнерів складає 33).

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування