12.09.2019 16:40

Агентство ідентифікації ініціювало зміни порядку відшкодування збитків через АЧС

версія для друку
12.09.2019 16:40

Одна з основних причин поширення АЧС в Україні — відсутність ідентифікації свиней у присадибному секторі.

Відповідно, це дає можливість безконтрольного переміщення потенційно інфікованих тварин. Тому пріоритетне завдання у ході боротьби з АЧС — впровадження дієвого механізму ідентифікації свинопоголів’я у присадибному секторі. Для цього Агентство ідентифікації та реєстрації тварин у співпраці з Асоціацією «Свинарі України» ініціювало зміни порядку відшкодування збитків через АЧС.

Зокрема, йдеться про  запровадження відшкодування збитків фізичним особам у рамках ліквідації поголів’я в зоні захисту через АЧС лише за ідентифікованих тварин. У Асоціації «Свинарі України» переконані, що впровадження таких заходів та проведення роз’яснювальної роботи серед селян — перші кроки до стабілізації епізоотичної ситуації в Україні.

Держпродспоживслужба, навпаки, не підтримує дану ініціативу. На думку фахівців відомства, існує ризик приховування спалахів хвороби у присадибних господарствах.

Нагадаємо, згідно з чинним Порядком ідентифікації та реєстрації свиней, всі фізичні та юридичні особи, які займаються розведенням та утриманням свиней, проводять їх продаж, забій, утилізацію, зобов’язані ідентифікувати поголів’я. Однак наразі свиней, яких утримують у присадибних господарствах майже ніхто не ідентифікує. Відповідно, будь-яким чином відстежити переміщення свиней або походження продукції з них неможливо.

ІЦ УАК за матеріалами pig.ua


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування