У процесі євроінтеграції головна ціль для України – адаптувати нормативне поле в агросекторі, в тому числі щодо виробництва молока, до вимог ЄС. Ще одна важлива частина процесу – впровадження нормативної бази на практиці.
Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на вебінарі «Поглиблене розуміння правових аспектів контролю сирого молока в ЄС та роль національних референс-лабораторій».
За словами Тараса Висоцького, для досягнення цих цілей важливо підвищити рівень знань фахівців щодо законодавчих аспектів контролю сирого молока та ролі національної референс-лабораторії.
«Щоб досягти високих показників безпечності виробництва молока, в Україні треба розбудовувати і застосовувати європейську практику референс-лабораторій для контролю якості продукції. Для цього необхідно, щоб кожен виробник розумів, що треба дотримуватися євростандартів і проводити відповідні аналізи продукції. А кожен працівник лабораторій мав високий рівень знань і професійності», - зазначив Тарас Висоцький.
Учасників заходу ознайомили з вимогами законодавства ЄС щодо контролю сирого молока, зокрема з критеріями та функціями, які висуваються до європейських національних референс-лабораторій, а також з ключовими результатами та досягненнями запровадження Програми контролю сирого молока в Україні.
У вебінарі взяли участь представники державного сектору, швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), експерти проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та обізнаності у сфері безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин в Україні», європейські фахівці референс-лабораторій.
Захід організовано за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що реалізується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві з SAFOSO AG (Швейцарія) та Проектом ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та обізнаності у сфері безпечності харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин в Україні».
Довідково. Референс-лабораторія - уповноважена лабораторія, що залучається як третя сторона під час вирішення спірних питань за результатами лабораторних досліджень.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики