15.03.2018 20:30

«99% депутатів не знали, що вони голосують проти відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку» - Леонід Козаченко

версія для друку
15.03.2018 20:30

Сьогодні в 9 областях України аграрії, які виступають за повернення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, почали перекривати автомагістралі.  У разі не прийняття парламентом законопроекту №7403-2, який повертає скасовані преференції, селяни вдадуться до крайніх заходів – перекриватимуть автошляхи безстроково по всій країні.  Такі застереження пролунали  на прес-конференції в УНІАН, яка зібрала народних депутатів України та керівників профільних аграрних асоціацій.

-На рівні парламенту була допущена помилка, яку сам парламент і має негайно виправити. Я особисто не голосував за поправку № 180 до Податкового кодексу, яка скасувала відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Але процедурно було зроблено все так, щоб 99% депутатів не знали, за що вони голосують, - наголосив в УНІАН народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Його думку поділяє   заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко. За його словами,  дана норма щодо відміни спецрежиму ПДВ була прийнята без обговорення з профільними аграрними асоціаціями, до того ж з порушенням регламенту. Фактично за 15 хвилин до голосування депутати отримали 500 сторінок тексту, який не мали змоги прочитати. Порушення регламенту  обернулось страйками аграріїв, які підрахували, що скасування спецрежиму ПДВ завдасть щорічних збитків у розмірі 5-10 млрд грн.

До слова, проти скасування відшкодування експортного ПДВ для олійних культур виступили всі аграрні асоціації, а також потужні с/г виробники   та  трейдери - «Астарта-Київ», UkrLandFarming, а також Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація тощо.

 «Страйки - крайня міра.  Парламент має зробити  все можливе в рамках Конституції та законодавства, щоб повернути спецрежим ПДВ для олійних культур», — вважає Олександр Бакуменко.  

ІЦ УАК


Які питання найбільше хвилюють аграріїв?:
Інші опитування