10.11.2016 17:48

93% соняшникової олії в Індії – з України

версія для друку
10.11.2016 17:48

Україна є абсолютним лідером за поставками соняшникової олії до Індії. Українська присутність на даному ринку є безпрецедентною – частка української соняшникової олії на індійському ринку перевищує 93%.

За підсумками перших восьми місяців вітчизняний експорт соняшникової олії сягнув відмітки в 3 млн тонн. Майже 31% (0,96 млн тонн) з них було експортовано саме до Індії, повідомляють аналітики Української аграрної конфедерації.

Загалом же на країни Азії припадає більше 60% експорту української соняшникової олії.

Це підтверджують і в компанії Kernel. Одна з причин росту популярності соняшникової олії в Азії – збільшення доходів місцевого населення.

«Індія і Китай сьогодні є ключовими країнами на експорту української соняшникової олії. І ми очікуємо, що ці ринки покажуть зростання. Безумовно, це пов’язано зі збільшенням населення. Але є ще один момент – покупці, для яких раніше соняшникова олія за ціною було недоступною, тепер переходять саме на цей продукт», - коментує Руслана Козаченко, трейдер Kernel.

Одним з перспективних товарів для експорту в Азію фахівці Kernel вважають бутильовану соняшникову олію.

«Ринок бутильованої олії розвивається і для нас відкриваються нові можливості. Звичайно, є кілька проблемних моментів. По-перше, різниця у податковому миті. Мито на рафіновану олію набагато вище, ніж на «сиру». Тобто покупцям вигідніше рафінувати олію самостійно, розливати її в пляшки і вже з цим продуктом виходити на ринок», - говорить Руслана Козаченко.

За її словами, другий момент також пов'язаний з ціною – в країнах Азії можуть робити блендінг, додаючи у соняшникову олію домішки, що робить кінцевий продукт дешевшим.

Українські агрохолдинги поділилися досвідом експорту в Азію під час круглого столу, організованого Українською аграрною конфедерацією.

ІЦ УАК

Новини


Як Ви оцінюєте ефективність відновленої роботи Міністерства аграрної політики за 100-бальною шкалою?:
Інші опитування