Як і місяцем раніше, американські експерти збільшують прогнози виробництва пшениці в 2017/18 МР. Про це свідчать дані останнього звіту Департаменту сільського господарства США (USDA). Так, очікується, що виробництво зросте на 1,67 млн тонн і досягне відмітки 744,8 млн тонн. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.
Незважаючи на те, що прогнози для Австралії та ЄС було знижено на 1 млн тонн та 0,79 млн тонн відповідно, значне зростання виробництва з боку Росії ( на 3,5 млн тонн) все ж зуміло не лише компенсувати, а й збільшити показник світового виробництва в цілому. Крім, того американські експерти відзначають й зростання виробництва в Туреччині на 0,5 млн тонн. Прогнози для України не змінилися.
Негативна динаміка торкнулась прогнозованих обсягів торгівлі цією культурою, адже навіть зростання експорту Туреччини ( на 0,3 млн т), України ( на 0,5 млн т) та Росії ( на 1 млн т) не змогли компенсувати зниження зі сторони тих же Австралії ( - 1 млн тонн) та ЄС (- 1 млн тонн). Незначне пожвавлення імпортної активності очікується зі сторони Алжиру, Індонезії та Іраку.
Позитивна динаміка глобального виробництва очікується і для фуражних зернових, яке порівняно з серпневим прогнозом зросте на 2,37 млн тонн до 1316,5 млн тонн. Проте навіть таке зростання не досягне піку 2016/17 МР з результатом 1364,48 млн тонн. Що ж до України, то тут, на відміну від світової тенденції, очікується зниження прогнозу на 1 млн тонн. І головною причиною цього стали прогнози для кукурудзи.
Загалом, очікування американських експертів говорять про світове зниження виробництва кукурудзи на 0,84 млн тонн до 1032,6 млн тонн . Головним чином, падіння прогнозу відбулося за рахунок зниження показників в першу чергу України на 1 млн тонн, ЄС на 0,6 млн тонн та Росії на 0,5 млн тонн. Дещо стабілізовує ситуацію зростання в Аргентині на 2 млн т. Обсяги світової торгівлі майже не змінилися. Проте очікування щодо українського експорту зросли на 0,5 млн тонн.
Більш позитивними є прогнози щодо виробництва ячменю, які зросли на 1,8 млн тонн до 141,86 млн тонн. Збільшилися також показники світової торгівлі. Так, порівняно з минулим місяцем очікування експорту підвищилися на 0,8 млн тонн, в основному за рахунок Росії, Канади та України де приріст становить 0,7 млн тонн, 0,3 млн тонн і 0,2 млн тонн відповідно.
Місце України на світовому ринку зернових у 2017/2018 МР (млн тонн)
Глобальне виробництво олійних культур зросте до нового рекорду – 578,6 млн тонн, що на 1,9 млн тонн більше серпневого прогнозу. Позитивна динаміка торкнулася виробництва сої та соняшнику. Незначне зниження очікується для виробництва ріпаку.
Місце України на світовому ринку соняшнику в 2017/2018 МР (млн тонн)
Очікування, щодо світового виробництва соняшнику зросли на 0,07 млн тонн до 47,4 млн тонн, порівняно з 2016/17 МР. Загалом, прогнози аналітиків USDA, щодо України говорять про обяг виробництва 14 млн тонн, що на 0,5 млн тонн нижче серпневого прогнозу.
Аналітичний департамент УАК