13.07.2017 11:22

USDA: Україна виробить 14,5 млн т соняшнику

версія для друку
13.07.2017 11:22

Згідно даних липневого прогнозу Департаменту сільського господарства США (USDA) глобальне виробництво пшениці в 2017/18 МР становитиме 737,8 млн тонн – на 1,7 млн тонн менше, ніж згідно попереднього прогнозу. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Головною причиною зниження прогнозів світового виробництва стали негативні прогнози одразу для п’яти регіонів – Австралії, США, ЄС, Китаю та України (-1 млн тонн до 24 млн тонн), скорочення виробництва в яких не змогло компенсуватись за рахунок росту прогнозу для Росії та Туреччини. Негативна динаміка торкнулась і прогнозованих обсягів торгівлі культурою, зокрема за рахунок США (-1,0 млн тонн), ЄС (-0,5 млн тонн) та України (-0,5 млн тонн до 14 млн тонн). Більше того, через недостачу пшениці з високим вмістом протеїну очікується пожвавлення імпортної активності з боку США (+0,5 млн тонн).

Прогнозовані обсяги світового виробництва фуражних зернових було знову піднято – цього місяця ще на 6,1 млн тонн уже до 1 316,4 млн тонн. Як і завжди, двигуном підйому виробництва була кукурудза.

Світове виробництво кукурудзи прогнозується на рівні 1 036,9 млн тонн – на 5,1 млн тонн більше, ніж у червні. Основною причиною росту оцінки майбутнього врожаю стали позитивні прогнози для США, повязані, в першу чергу, з ростом посівних площ під кукурудзою. Обсяги глобальної торгівлі культурою залишились фактично на тому ж рівні – прогнозований підйом експорту Бразилії (+0,5 млн тонн) було компенсовано зниженням пргнозів для ЄС (-0,2 млн тонн) та незначними скороченнями з боку основних гравців ринку.

Дещо позитивнішою, ніж місяць тому, виявилась ситуація з виробництвом ячменю у 2017/18 МР, прогнозовані обсяги якого було збільшено на 1 млн тонн до 138,5 млн тонн. Втім, для України динаміка виявилась негативною – прогнозовані обсяги виробництва культури було знижено на 0,2 млн тонн до 7,4 млн тонн.

Місце України на світовому ринку зернових у 2017/18 МР (млн тонн)

 

Світове ж виробництво олійних культур за прогнозами USDA в поточному сезоні має усі шанси поновити рекордну планку, сягнувши відмітки в 573,9 млн тонн. Варто відмітити, що позитивна динаміка торкнулась прогнозів майже усії олійних культур – прогнозовані обсяги виробництва ріпаку було підвищено за рахунок росту очікувань з боку Росії та США, сої – з боку США та Китаю, хлопку – з боку Індії.

Місце України на світовому ринку соняшнику в 2017/18 МР (млн. тонн)

 

Що ж до соняшнику, то прогнозовані обсяги світового виробництва культури в 2017/18 МР було збільшено на 0,2 млн тонн до 46,8 млн тонн. Відмічається, що причиню збільшення прогнозів став ріст виробництва в Молдові та Україні, за рахунок якого було компенсовано скорочення в ЄС та США. Зокрема, обсяги виробництва соняшнику в Україні експерти USDA в липні оцінили в 14,5 млн тонн, збільшивши попередній прогноз на 0,5 млн тонн.

Аналітичний департамент УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування