15.10.2021 12:30

Україна та Швеція посилюватимуть співпрацю у сфері енергетики, екології та кібербезпеки

версія для друку
15.10.2021 12:30

У межах робочої поїздки до Королівства Швеція 13 жовтня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном.

Денис Шмигаль висловив вдячність шведській стороні за організацію Міжнародного форуму з питань пам’яті Голокосту та боротьби з антисемітизмом, а також за участь Швеції в інавгураційному саміті «Кримської платформи» у серпні цього року.

Прем’єр-міністр України відзначив підтримку, що надав Уряд Швеції для впровадження реформи децентралізації та подякував за допомогу, що надається через Шведське Агентство з радіаційної безпеки для українських атомних електростанцій.

«Диверсифікація джерел постачання ядерного палива є одним із наших пріоритетів у контексті забезпечення енергетичної безпеки. Крім того, Україна виконала всі технічні умови для інтеграції об’єднаної енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Для нас це стане важливим кроком у напрямку енергонезалежності», — зауважив Денис Шмигаль.

Сторони також порушили питання співпраці у сфері утилізації та переробки сміття. Глава українського Уряду відзначив, що досвід і передові технології шведських компаній можуть посприяти вдосконаленню системи утилізації в Україні. 

Денис Шмигаль також підкреслив, що інвестиції та збільшення інвестиційної активності можуть стати драйвером розвитку економічних відносин між країнами.

«Заохочуємо шведські компанії до продовження реалізації спільних проектів в Україні, зокрема користуючись перевагами закону про так званих «інвестиційних нянь», — зазначив очільник українського Уряду.

Крім того, Денис Шмигаль підкреслив, що Україна готова далі розвивати співпрацю в галузі інформаційних технологій, зокрема в частині цифровізації та посилення кібербезпеки.

ІЦ УАК за матеріалами kmu

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування