29.10.2013 (All day)

Україна після Вільнюса…

версія для друку
29.10.2013 (All day)

У Києві 29 жовтня 2013 року за ініціативою Інституту Горшеніна відбувся ІІІ Національний експертний форум “Україна після Вільнюса”, на якому обговорили питання ризиків та можливостей для ключових секторів української економіки після підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, а також гуманітарні аспекти євроінтеграції України.

За словами Голови Правління ВО підприємців малого та середнього бізнесу “Фортеця” Оксани Продан, підписання угоди про ЗВТ з ЄС матиме виключно позитивні результати для України, якщо оцінювати з точки зору довгострокової перспективи. Найбільший акцент доповідачка зробила на відкритті для українського бізнесу нових каналів збуту, що відповідним чином впливатиме на обсяги виробленої продукції, а також на її якість та безпечність, що вимагатиме конкурентне середовище країн ЄС. О.Продан провела цікаву аналогію підписання угоди України з ЄС із забігом на довгу дистанцію і склянкою води, протягнутою ЄС під час тої самої дистанції.

Про зміну цінностей та ментальності ведення бізнесу у цілому після підписання угоди говорила Голова Ради директорів компанії “Авангард” Наталія Василюк, яка, як представник однієї з найбільших агропромислових компаній України, позитивно оцінює підписання угоди. При цьому Н.Василюк навела паралелі із сусідньою Польщею, яка в недалекому минулому була у такому самому становищі, у якому зараз знаходиться Україна. Тому, за її словами, тимчасового полегшення не слід очікувати, адже на сьогодні близько 70% гравців ринку не відповідають вимогам ЄС щодо якості та безпечності продукції, а також є технологічно неконкурентостпроможними.

Панацеєю для “полегшення” перехідного періоду повинна стати державна підтримка бізнесу, – переконана Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні М.Баєр. За її словами, необхідно перенаправити свої зусилля на виробництво продукції з високою доданою вартістю. За її словами, Україна повинна step-by-step пройти усі щаблі цього “трансформаційного” періоду, який полягає у змінах усієї системи економіки.

Досить оптимістичними були прогнози Ж.Гітона, який очікує, що стандарти якості України у найближчому майбутньому зможуть наблизитися до європейських, а відкриття нових ринків збуту надасть переваги українському товаровиробнику та підвищить інвестиційну привабливість різних секторів економіки.

Цитата заходу «Ukraine is a country of postponed decisions. But EU won`t let you to postpone THIS decision».

Аналітик аграрних ринків УАК

Анастасія Білич

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування