06.03.2017 14:35

У ВР протидіятимуть корупції Держгеокадастру

версія для друку
06.03.2017 14:35

Відповідний проект закону №6132 «Про внесення зміни до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо недопущення передачі земельних ділянок за межами населених пунктів та сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування» було зареєстровано 24.02.2017, повідомляє УАК.

На даний момент існує проблема відсутності контролю за відчуженням земель за межами населених пунктів. Це відбувається, тому що місцеві громади, як правило, переймаються відчуженням земель лише в межах населених пунктів, так би мовити, здійснюючи прямий контроль лише за територією, до якої прямо належать.

Крім того, з 2013 року землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку територіальні органи, розпоряджається Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Поєднання функцій розпорядження державними землями із функцією реєстрації у межах однієї установи – Держгеокадастру – створило конфлікт інтересів та стало джерелом корупції.

Вищеназвані проблеми пропонується вирішити прийняттям законопроекту №6132. Даним  законопроектом пропонується доповнити Розділ Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України пунктом щодо недопущення передачі земельних ділянок за межами населених пунктів та сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування до затвердження проектів землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад.

Прийняття законопроекту дозволить попередити в майбутньому порушення прав і законних інтересів територіальних громад та забезпечити збереження існуючого земельного фонду в межах їх територій.

Аналітичний департамент УАК