24.03.2017 09:11

Нардепам пропонують взятися за аудит земель

версія для друку
24.03.2017 09:11

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який пропонує механізм інвентаризації сільгоспземель. Зазначимо, що державний аудит земель с/г призначення є необхідним етапом на шляху реалізації земельної реформи.

Проект закону №6199 «Про державну інвентаризацію (аудит) земель», зареєстрованому в парламенті 16 березня цього року, повідомляє аналітичний департамент УАК.

Зокрема законопроектом передбачається, що до закінчення проведення державної інвентаризації (аудиту) всіх земель, але не раніше 1 січня 2021 року, забороняється:

-  внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств; купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності; 

-  відчуження і зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Сам контроль у сфері державної інвентаризації земель, а також визначення порядку та критеріїв його здійснення, відповідно із законопроектом покладається на Кабінет Міністрів України.

На думку ініціатора законопроекту, його реалізація забезпечить:

-  виявлення земельних ділянок, які використовуються без належних правовстановлюючих документів та без державної реєстрації або використовуються не за цільовим призначенням;

-  аналіз земельно-кадастрової документації з метою визначення органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади повної і об’єктивної інформації щодо правового статусу земель та їх кількості.

Хоча проведення аудиту земель є необхідним, основні положення даного закону суперечать намірам влади відкрити ринок землі найближчим часом, вносячи заборону на відчуження земельних ділянок як мінімум до 2021 року.

Відповідно, в разі доопрацювання законопроекту проблемні питання потребують узгодження з актами (законопроектами) щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Аналітичний департамент УАК.


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування