28.02.2017 13:55

Мін'юст можуть позбавити суддівських повноважень

версія для друку
28.02.2017 13:55

Відповідний проект Закону №6121 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо удосконалення оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації прав» було зареєстровано у Верховній Раді 23.02.2017.

На даний момент в законодавстві України існує доволі специфічна конфліктна ситуація – мова йде про процедуру оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав, яка в адміністративному порядку містить можливість прийняття рішень Міністерством юстиції України, які в той же час не можуть прийматись без відповідного рішення суду. По суті даний механізм призводить до дублювання функцій суддів, що суперечить нормам національного законодавства, зокрема ст. 124 Конституції України та ст. 5 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів».

Законопроектом пропонується виключити права Міністерства юстиції України:

  • скасовувати рішення про відмову в державній реєстрації прав та проводити державну реєстрацію прав;
  • вносити зміни до записів Державного реєстру прав та виправляти помилки, допущені державним реєстратором;
  • анулювати доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав та інші зміни (зміни до статей 7, 8, 37, 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку без дублювання функцій судів.

Зазначимо, що одним з ініціаторів законопроекту є Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації. 

Аналітичний департамент УАК.


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування