29.09.2017 (All day)

Круглий стіл “Ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства”

версія для друку
29.09.2017 (All day)

Виробництво зернових формує 4.5% ВВП України. Кожний 6-й долар валютної виручки нашої країни дає торгівля зерном. При цьому 40% регуляторних актів, якими держава встановлює правила для учасників зернового ринку, є незаконними або неактуальними.

Про це говорили представники бізнесу, влади та громадських обєднань в Києві під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства». 

Офіс ефективного регулювання BRDO провів ґрунтовний аналіз регулювання галузі.

«80% статей Закону України «Про зерно та ринок зерна» потребують суттєвих змін. Через прогалини законодавства та неефективність інструментів регулювання галузі бізнес і країна втрачають мільйони дол. США щомісяця», – відзначив керівник сектору “Сільське господарство” BRDO Андрій Заблоцький.

Водночас, за словами президента УАК, народного депутата Леоніда Козаченка, змін потребує не лише "зернова" законодавча база. 

«Якщо подивитися на співвідношення того, скільки аграрії платять до державного бюджету податків і зборів, і скільки коштів вони отримують у вигляді держпідтримки, то вийде, що в Україні агросектор дотує державу. Тому потрібно змінювати не лише «Закон про зерно та ринок зерна в Україні». Потрібно змінювати фіскальну політику. Я хочу підкреслити: аграрная галузь може залучати надзвичайно великі інвестиції. І, звичайно, Україна зацікавлена в тому, щоб збільшувати свою присутність на світовому зерновому ринку», - наголосив президент Української аграрної конфедерації.

ІЦ УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування