Нью-Йорк знову назвали головним міжнародним фінансовим центром
Нью-Йорк уже сьомий рік поспіль займає перше місце у списку найбільших фінансових центрів світу.
Про це йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z/Yen Group Ltd., яка розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI), передає Укрінформ.
Зазначається, що у сфері фінансових технологій Нью-Йорк зберігає свої провідні позиції з 2018 року, за ним слідує Лондон. Сінгапур зайняв третє місце, після нього йде Гонконг (4 місце), Сан-Франциско (5 місце), чому сприяє його сильна роль у фінансуванні технологій. Шанхай зайняв шосту позицію у рейтингу, за ним іде Женева (7 місце), Лос-Анджелес опустився на восьме місце. Чикаго залишається на дев'ятому, а Сеул посів 10-те місце, змістивши Пекін на 11-ту позицію.
Серед фінансових центрів Східної Європи та Середньої Азії лідирує Астана (66 місце), Таллінн зайняв 81 позицію, Варшава - 96 місце, далі йде Рига (99 місце). Замикає рейтинг Буенос-Айрес (121 місце).
Як зазначає Reuters, Нью-Йорк обігнав Лондон після того, як Британія проголосувала за вихід з ЄС у 2016 році, що поставило під сумнів здатність Лондона залишатися конкурентоспроможним на глобальному рівні.
Як зазначається, у дослідженні проаналізовано 121 фінансовий центр на основі 48 365 оцінок, 8 494 з яких надали фінансові фахівці, а також кількісних даних Світового банку, ОЕСР, ООН та інших організацій.
Індекс Nikkei оновив рекорд на Токійській біржі
На Токійській фондовій біржі в п'ятницю, 22 березня, індекс Nikkei досяг рекордного максимуму другий день поспіль через послаблення єни.
Про це повідомляє NHK.
Оновлення рекорду відбулося після того, як усі три основні індекси у Нью-Йорку (США) два дні поспіль закривалися на рекордних максимумах.
Індекс Nikkei після закінчення торгів був на 72 пункти вищим за показник попереднього дня, завершивши тиждень на позначці 40 888 пунктів. В один із моментів він піднявся більш як на 270 пунктів.
Інвестори купували акції компаній, пов'язаних з експортом, на тлі падіння курсу єни до долара.
Зазначається, що індекс Nikkei зростав останні чотири торгових дні. Підвищення індексу розпочалося у понеділок, за день до того, як Банк Японії вперше за 17 років підняв відсоткові ставки.
Багато інвесторів вважають, що центральний банк Японії поки що продовжить пом'якшення грошово-кредитної політики і очікують, що великий розрив у відсоткових ставках між Японією та США збережеться.
Як повідомлялось раніше, Банк Японії на засіданні 19 березня 2024 року ухвалив рішення відмовитися від політики негативних процентних ставок і вперше за 17 років підняв процентну ставку за кредитами «овернайт».
Нагадаємо, Японія за підсумками минулого року втратила третє місце у світі за величиною економіки - її обійшла Німеччина.
Читайте також: Ціна какао-бобів вперше перевищила $9 тисяч за тонну
У приєднаному файлі див.: Дані щодо капіталізації компаній українського агросектору (станом на 25.03.24), надані партнером УАК - компанією Eavex Capital.
Додаток | Розмір |
---|---|
agri-data_25.03.2024.xls | 21 КБ |