Сьогодні в агропромисловому комплексі України склалася критична ситуація, яка у разі невтручання органів державної влади призведе до зупинки розвитку галузі сільського господарства, що вже перебуває на межі збитковості. Тому за підсумками IV Всеукраїнського аграрного форуму
Координаційна рада підготувала та доопрацювала Резолюцію, текст якої вже надіслано Президенту України, Прем’єр-міністру України та Голові Верховної Ради України.
"Незважаючи на певні покращення умов роботи сільськогосподарських товаровиробників після формування нового складу Кабінету Міністрів України, значна кількість питань в галузі агропромислового комплексу України і досі залишаються не вирішеними. Різка девальвація національної валюти збільшила операційні витрати аграрних підприємств в чотири рази та загрожує повною зупинкою робити підприємств тваринницької галузі", - зазначив Голова Аграрного союзу України, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Геннадій Новіков.
"При цьому анонсується відміна пільгової системи оподаткування сільськогосподарських виробників з 2016 року, незважаючи на закріплення гарантій щодо збереження існуючої системи оподаткування сільгосппідприємств до 2018 року в коаліційній угоді. Водночас оборотні засоби виробництва (мінеральні добрива, насіння, паливо, ЗЗР тощо), необхідні для успішного проведення весняно-польових робіт, різко подорожчали", - додав Народний депутат України, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Олександр Бакуменко.
"Величина єдиного податку, що сплачується сільськогосподарськими підприємствами, зросла в 21 раз до 2 млрд. грн. у рік. Проіндексовано базу для розрахунку орендної плати за сільськогосподарські угіддя на 25%. При цьому запроваджено невідшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних культур з України. Все це створює катастрофічну ситуацію в аграрному секторі та змушує агровиробників скорочувати площі та недотримуватись технологій, що призведе до зменшення врожаю", - повідомив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Алекс Ліссітса.
Фахівці наголошують, що м’ясне скотарство залишається однією з найзбитковіших галузей сільського господарства. Адже витрати на відгодівлю худоби не покриваються, тваринники несуть значні збитки, що абсолютно не мотивує до вирощування худоби в майбутньому та призведе до зменшення материнського поголів’я, зведе нанівець виробництво яловичини та молока в Україні в середньостроковій та довгостроковій перспективі.
“Сьогодні сільське господарство є єдиним "рятувальником" економіки, воно займає першу сходинку в формуванні валютного балансу України та зберігає позитивну динаміку валового виробництва продукції, тому у жодному разі не можна руйнувати уже напрацьовані здобутки, обтяжуючи непосильними податками”, - переконаний президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
"Ще однією проблемою галузі залишається централізоване розпорядження землями державної власності. Обмеження "земельної" юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток населених пунктів, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування", - додав президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Іван Томич.
Однак співголови Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму переконані, що ситуацію можливо докорінно змінити за рахунок консолідованих дій агровиробників, профільних асоціацій і органів державної влади і управління.
Відповідно до Резолюції, учасники четвертого Всеукраїнського аграрного форуму вирішили доручити Співголовам Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму звернутись до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голові Верховної Ради України щодо підтримки пріоритетних законопроектів для галузі агропромислового комплексу, а саме:
Крім цього, учасники форуму наголосили на тому, що необхідно:
частині спеціального режиму оподаткування виробників, принаймні до 2018 року. Запровадити автоматичне відшкодування ПДВ при експорті всіх видів аграрної продукції.
- приватизувати аграрні активи, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства України, шляхом продажу на аукціоні.
ІЦ УАК
Додаток | Розмір |
---|---|
list_yacenyuku_a.p.pdf | 3.62 MБ |