18.10.2016 12:50

Аграрні асоціації «за» спецрежим ПДВ

версія для друку
18.10.2016 12:50

Українська аграрна конфедерація спільно з профільними аграрними об’єднаннями  підтримують норми  законопроекту №5225 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства».

Аграрна громадськість наполягає на збереженні спецрежиму ПДВ для овочівництва, тваринництва, садівництва, виноградарства та вирощування цукрових буряків. Із проханням посприяти якомога швидшому ухваленню законопроекту №5225  керівники громадських організацій звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, Міністра фінансів України Олександра Данилюка, голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка, голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, а також до всіх голів депутатських фракцій.

Відповідне звернення підписали Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська Аграрна Рада, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу, Українська аграрна асоціація, Асоціація фермерів та приватних землевласників, Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор», асоціація "Союз птахівників України", асоціація «Свинарі України» та Асоціація виробників молока України.

Як уже писали експерти УАК, даний законопроект передбачає збереження  підтримки у вигляді спецрежиму ПДВ для тих аграрних секторів, які орієнтовані на внутрішній ринок – тваринництва, овочівництва, виноградарства, садівництва та виробництва цукрових буряків.  Також законопроект передбачає одночасне запровадження мінімального податкового соціального зобов’язання (МПСЗ) на га, що дозволить вирівняти податкове навантаження між легально працюючими і «тіньовими» агровиробниками,  та підвищення мінімального рівня ставки земельного податку. Запровадження цих норм забезпечить додаткові надходження до державного бюджету, які і будуть компенсатором витрат, понесених при збереженні спецрежиму ПДВ для певних категорій господарств.

Адже скасування спецрежиму ПДВ з 1 січня 2017 року призведе до масового банкрутства сільгоспвиробників, скорочення приблизно 100 тисяч робочих місць та зростання цін на продукти харчування. Саме тому, щоб уникнути повномасштабної кризи, потрібно зберегти спецрежим ПДВ для зазначених аграрних галузей, наполягають аграрні асоціації.

Примітка УАК: одним із співавторів законопроекту №5225 є народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Читайте також: Аграрний комітет ВРУ підтримав з.п. №5225

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування