01.03.2017 09:08

Аграріям можуть спростити умови ведення бізнесу

версія для друку
01.03.2017 09:08

Відповідний законопроект №6113, який пропонує внести ряд змін до чинних законів, що забезпечить зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави, а також впливу державних органів на діяльність суб’єктів господарювання, було зареєстровано 22.02.2017. Зокрема, пропонується скасувати ряд дозволів та ліцензій.

Сьогодні зарегульованість аграрного сектору в Україні ускладнює процес виробництва та переробки сільгосппродукції, а також значно ускладнює експортно-імпортні операції на аграрному ринку. Більше того, наявність великої кількості регуляторних процедур породжує корупційні схеми, які гальмують розвиток і модернізацію аграрного сектору, а також являються невиправданим законодавчим бар'єром розвитку малого та середнього агропідприємництва.

Законопроектом пропонується внести наступні зміни:

За попередніми підрахунками, прийняття Закону дозволить малому та середньому бізнесу економити приблизно 4-6 млрд грн на рік.

Крім того, внаслідок прийняття проекту Закону буде досягнуто низки важливих цілей:

1) позбавлення органів державної влади не властивих їм функцій;

2) зменшення адміністративного навантаження на суб’єктів господарювання;

3) зменшення точок дотику бізнесу та держави, а відповідно створення передумов для його розвитку.

Подальша реалізація реформи (після прийняття цього законопроекту та внесення змін до відповідних підзаконних актів) дозволить скоротити часові та фінансові витрати суб’єктів господарювання (включаючи сільськогосподарських товаровиробників), а також, створить передумови розвитку аграрного сектору економіки та реалізації аграрного потенціалу країни.

Варто зазначити, що законопроект пройшов громадське обговорення у 10 областях України, а саме у Запорізькій, Миколаївській, Київській, Харківській, Вінницькій, Полтавській, Одеській, Чернігівській, Черкаській та Херсонській.

Один із ініціаторів законопроекту - Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації.

Аналітичний департамент УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування