Міністерство аграрної політики та продовольства України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розширюють програму надання модульних зерносховищ на Чернігівську область. У межах цього етапу програми 54 модульні зерносховища буде передано відібраним с.-г. виробникам області. Розширення програми спрямоване допомогти місцевим агровиробникам зберегти врожай і зміцнити стійкість продовольчих систем.
«Розширення програми з надання модульних зерносховищ на Чернігівщину — це не лише про зберігання врожаю, а й про довіру до потенціалу нашого аграрного сектору, який попри війну залишається основою національної економіки та запорукою світової продовольчої безпеки. Кожне зерносховище — це інвестиція у стійкість фермерських господарств і розвиток сільських територій. Мінагрополітики разом із міжнародними партнерами продовжує шукати можливості підтримки українських аграріїв», — підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Експорт агропродовольчої продукції ЄС досяг рекордного рівня у 235,4 млрд євро у 2024 році попри тривалі глобальні проблеми, заявили в Європейській комісії (ЄК).
У 2023 році, розуміючи потребу держави в розмінуванні акваторій площею близько 15.000 км2, «НІБУЛОН» ініціював створення першого спеціалізованого катера для розмінування внутрішніх водних шляхів України, який зрештою було побудовано на власному суднобудівному заводі у воєнний період.
Наразі компанія проходить сертифікацію за 3 процесами протимінної діяльності й розширює напрям, аби:
ТОВ «Державний земельний банк» оголосив старт аукціонів для суборенди пасовищ і сіножатей у 9 областях України. Державні земельні ділянки вже доступні учасникам у системі «Prozorro.Продажі».
«Державні сільськогосподарські землі — це не лише рілля, а й пасовища, сіножаті. Ми маємо ефективно використовувати весь потенціал цих ресурсів, зокрема для розвитку тваринництва. Саме тому "Земельний банк" відкриває доступ до цих ділянок через прозорі онлайн-аукціони. Це дає змогу аграріям планувати свою діяльність на роки вперед і розширювати свої господарства», — зазначив Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України.
Україна, як ключовий постачальник регіональної сої в Європі, має потенціал до рекордного врожаю цьогоріч. Країни ЄС дещо зменшать посівні площі під соєю у 2025 році (близько -5%), утім вони лишаються на історично високому рівні після рекорду минулого року.
Про це повідомляє прес-служба асоціації «Дунайська Соя», передає Agravery.
У березні ціни на більшість груп продовольчих товарів зросли. У лідерах за подорожчанням як у місячному, так і в річному вимірі опинились яйця.