Втрати від продовольчого ембарго яке запроваджується Росією відносно Туреччини болісно вдарить по економікам обох країн. Проте, все ж, втрати для Росії будуть більшими. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
Якщо подивитись на торговельний баланс, то Росія в рази більше імпортувала, аніж експортувала. Основними експортними товарами були нафта та газ, і тому відмова Туреччини від їх закупівлі боляче відобразиться на російському ринку. З іншого боку, Туреччина поставляла в Росію в основному продовольство та деякі товари легкої промисловості – тканини, одяг та взуття. Це створюватиме великі проблеми всередині країни, і перебої із продовольством, враховуючи, і ембарго на товари з ЄС, і мінімальні обсяги експорту з боку України.
Леонід Козаченко зазначив, що Туреччина, в порушення санкцій, все ж поставляла певну кількість продукції до Криму. На сьогодні ці поставки будуть припинені, на додаток до відімкнення півострову від тепломереж. Тому Росії буде в рази важче врегулювати цю проблему.
"Туреччина, в свою чергу, легко зможе переключитися на поставки енергоносіїв з країн Близького Сходу, наприклад, з Ірану. Так само, як і перенаправити свої товари у інші країни світу – із цим великих проблем не виникне" - сказав він.
При цьому, як зазначив Леонід Козаченко, напруження у взаємовідносинах між Росією та Туреччиною не надто відіб’ється на українському ринку.
"Я не думаю, що це негативно відобразиться на Україні. У політичному плані це, звичайно, плюс, а у економічному - ми змін не відчуємо" - підсумував президент Української аграрної конфедерації.
Як уже було сказано раніше, Україна готова замінити Росію у поставках зерна до Туреччини
ІЦ УАК