Майбутнє картопляної галузі України повністю залежить від розвитку сектора переробки. Такий прогноз озвучив Микола Гордійчук, президент Української асоціації виробників картоплі, під час виступу на VIII Голандсько-українському форумі з професійного картоплярства.
За його словами, одна з головних причин низької ефективності цього бізнесу - відсутність переробних потужностей.
«За даними нашої асоціації, в структурі реалізації врожаю української картоплі частка переробної промисловості становить близько 3-4 %, тобто майже всю картоплю ми продаємо в свіжому вигляді. В країнах ЄС, де врожайність в 2-2,5 рази більша, ніж у нас, ситуація майже дзеркально протилежна: там у свіжому вигляді продається не більше 6% картоплі, все інше йде на переробку. І це при тому, що якість картоплі в них на порядок вища, ніж у нас, а собівартість помітно нижча», – розповів Микола Гордійчук.
На думку експерта, потужний проект з переробки картоплі був би зараз досить доречним в Україні.
«Мова перш за все йде про виробництво замороженої картоплі фрі, попит на яку в Україні щорічно зростає завдяки розвитку сегменту ГоРеКа", – каже пан Гордійчук.
Головними експортними напрямками збуту для української замороженої картоплі фрі можуть бути країни СНД, Південної Африки, Азії та Близького Сходу.
Перспективи виходу з продуктами переробки картоплі на ринок ЄС набагато слабші, бо ці країни майже всю свою потребу задовольняють власним виробництвом цієї продукції, вважає експерт.
ІЦ УАК за матеріалами shuvar.com.