09.11.2016 09:23

Як українські аграрії завойовують Азію

версія для друку
09.11.2016 09:23

Україна є постачальником №1 кукурудзи в Китай, і 93% соняшникової олії на ринку Індії – також з України. Вітчизняні аграрії завойовують ринки Азії. І це – зовсім не випадковість. Експерти з аграрного експорту, а також топ-менеджери великих агрохолдингів пояснили «азійське диво» під час круглого столу, який Українська аграрна конфедерація провела в рамках міжнародної виставки ІнтерАгро-2016.

Головними спікерами стали Леонід Козаченко, народний депутат України, президент УАК, Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства, Вадим Чайковський, начальник відділу карантину рослин, управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби, Юрій Прегінець, начальник відділу державної інспекції Держпродспоживслужби, Руслан Осипенко, виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації, Тетяна Гринь, старший юрист Міжнародної юридичної фірми «Дентонс», та Марія Дідух, в.о. генерального директора Української аграрної конфедерації.

«Сьогодні країни Азії займають значну позицію в регіональній структурі експорту української аграрної продукції - понад 45 % (майже $5 млрд). При цьому дві країни є лідируючими імпортерами наших зернових і олійних – Китай та Індія. Але ми занадто мало уваги звертаємо на можливості експорту в даний регіон продукції з доданою вартістю, продукції тваринництва та органічної продукції для високомаржинальних ринків. Таких як Японія, Південна Корея тощо. У випадку Індії великі можливості ми маємо щодо експорту бобових культур», - розповіла заступник Міністра з питань євроінтеграції.

Своїм досвідом підкорення ринків Азії поділилися компанії НІБУЛОН, UkrLandFarming та Kernel.

З’ясувалося, що «Нібулон» відправляє до Південно-Східної Азії кожну другу тонну зернових.

«За останні 8 років нами було експортовано більше 32,6 млн тонн зернових. З них  16,4 млн тонн відвантажені саме до країн Азії», - навів вражаючі цифри Олександр Григоренко, заступник директора СП «Нібулон».

Тим часом в UkrLandFarming лише за останні п’ять років збільшили експорт до азійських країн у 25 разів.

«В структурі нашого експорту ринки Південно-Східної Азії – це майже третина. Ключові  покупці - Китай, Південна Корея, Філіппіни, Японія. Близько 60% нашого експорту – це кукурудза. Ще до 30% займає пшениця», - розповів під час круглого столу Олександр Руденко, заступник генерального директора UkrLandFarming.

Також представник компанії «Авангард», яка входить до UkrLandFarming, повідомив, що на сьогодні компанія має контракт з найбільшою бісквітною фабрикою Індонезії.

«Є певна специфіка входження на азійські ринки. Потрібно рухатися поступово, але наполегливо. Саме так ми потрапили в Індонезію, і зараз постачаємо у цю країну сумарно 500 тисяч тонн яєчних продуктів», - зазначив Юрій Кравченко, радник голови наглядової ради холдингу «Авангард».

Найбільший у світі експортер соняшникової олії – українська компанія Kernel. І тут запевняють: азійські ринки ще здивують, бо доходи тамтешнього населення збільшуються.

«Індія і Китай сьогодні є ключовими країнами для експорту української соняшникової олії. І ми очікуємо, що ці ринки покажуть зростання. Безумовно, це пов’язано зі збільшенням населення. Але є ще один момент – покупці, для яких раніше соняшникова олія була дорогою, тепер можуть її купити», - пояснила Руслана Козаченко, трейдер Kernel.

До речі, саме в Китаї нещодавно з робочим візитом побував президентр Української аграрної конфедераці. Під час переговорів з китайськими колегами з’ясувалося: прогнозований там дефіцит лише зернових культур протягом 10 років становитиме понад 50 млн т, а м’яса - 5 млн т.

«Якщо подивитися, хто у світі спроможний забезпечити цей попит, то виявиться, що цих країн не так багато. Це США, Канада, Бразилія, Аргентина, Україна і Росія. Більше немає країн з таким резервом. Але держави у цьому списку мають свої проблеми, пов’язані з ростом населення, глобальним потеплінням тощо. Україна має найбільш вигідну позицію», -  розповів Леонід Козаченко.

За його словами, українські аграрії навіть не здогадуються, який серйозний вплив можуть мати на світову політику.

«Перебуваючи за кордоном, я часто говорю нашим зарубіжним колегам: сьогодні країна, яка має аграрні потужності, сильніша за будь-яку державу зі зброєю. Що буде, якщо десь не вистачатиме їжі? В такій країні одразу настане хаос. Саме завдяки аграріям Україна може впливати на геополітику. І ми повинні цю силу використати», - наголосив президент УАК.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування