23.11.2023 16:32

Відбувся черговий З'їзд ВГО "УАК"

версія для друку
23.11.2023 16:32

Сьогодні, 23 листопада 2023 року, у форматі онлайн відбувся черговий З’їзд Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська аграрна конфедерація».

Спочатку Леонід Козаченко доповів про проблеми та перспективи розвитку аграрного та харчового сектору економіки України в умовах війни.

Перш за все, були згадані питання щодо с.-г. землі - це земельна реформа та розмінування земель.

Нагадаємо, що за даними Мінекономіки в Україні всього заміновано приблизно 17 млн 400 тис. га земель, із яких 5,6 млн га - сільськогосподарські угіддя. Як нещодавно повідомлялося, для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів, із яких у держави зараз є тільки близько 3 тисячі фахівців.

Розмінування - це дорого настільки, що навіть найбільші агрохолдинги України не в змозі самостійно очистити свої землі від ВНП (вибухонебезпечних предметів), годі вже й казати про малих фермерів. Наша держава на 2024 рік виділила перші гроші на гуманітарне розмінування, за попередніми даними у бюджет на цю програму закладено 3 млрд грн. Також з розмінуванням допомагають і західні партнери, від яких Україна вже отримала понад 250 млн дол. Але це тільки початок, роботи у цьому напрямку буде ще дуже багато.

Наслідки війни вже відчутні для аграрної та харчової сфери. Підтверджені прямі фінансові втрати аграрної галузі перевищують 8,7 млрд дол. США. А непрямі втрати оцінюються щонайменше у 30,5 млрд дол. США. І це не остаточна цифра. Бо коли після звільнення підрахують втрати на тимчасово окупованих рф територіях Лівобережжя та заподіяну шкоду у наслідок підриву ворогом Каховської ГЕС, сума буде набагато більшою. Крім того, відомо, що у 2022 році кількість діючих підприємств у галузі сільського, лісового та рибного господарства зменшилася майже на третину (-31,4 %). Для галузі це найбільше зниження з 2012 року, яке водночас перевищує відповідний показник по економіці в цілому (-29,6 %).

Ті фермери та підприємства, які залишилися на плаву, несуть значні витрати та збитки, і, згідно з опитуваннями, частина з них практикуватиме зменшення внесення мінеральних добрив вдвічі та зменшить використання ЗЗР, що негативно позначиться на врожайності та якості продукції у наступному сезоні.

В цілому із присутніми представниками асоціацій і бізнесу було погоджено, що одні з інших головних проблем, що стоять перед аграрним сектором такі:

  • Створення конкурентної аграрної освіти на науки;
  • Сірий агроекспорт;
  • Вплив на прискорення набуття членства в ЄС, питання транзиту та вільної торгівлі з ЄС на фоні політики Польщі й інших сусідніх держав-членів ЄС;
  • Зростання вартості перевезень, монополія УЗ;
  • Бронювання військовозобов'язаних;
  • Забезпечення повноцінної роботи одеських портів;
  • Знаходження нових ринків збуту аграрної та харчової продукції;
  • Розвиток переробної галузі;
  • Доступність кредитування та залучення інвестицій;
  • Боротьба з корупцією і прозорість у роботі державних органів влади;
  • Відшкодування збитків і програми держпідтримки національних аграрних, харчових, логістичних, машинобудівних, торговельних підприємств.

Після загального виступу, Леонід Петрович ознайомив присутніх зі Звітом про роботу ВГО «УАК». Йшлося про аграрну політику, захист інтересів членів УАК, інформаційно-аналітичну діяльність і зовнішньоекономічну діяльність УАК.

Далі, за результатами голосування, одностайно було прийнято рішення про переобрання Козаченка Л.П. Президентом ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «УКРАЇНСЬКА АГРАРНА КОНФЕДЕРАЦІЯ».

Після цього було затверджено новий склад Президії ВГО «УАК».

Під час з'їзду із доповідями виступили генеральний директор Асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук, фінансовий директор компанії "Агроф'южн" Іван Сакаль, засновниця ТОВ "ГЛАДКІВЩИНСЬКЕ ХПП" Лора Рубченко й інші представники асоціацій і бізнесу.

ІЦ УАК

ДодатокРозмір
Презентація З'їзд.pdf1.33 MБ
prezidiya20231.doc46 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування