28.12.2016 11:56

В МЕРТ заявили про введення антидемпінгових мит на добрива з РФ

версія для друку
28.12.2016 11:56

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив. Відповідна заява опублікова на офіційному сайті МЕРТ.

"З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому", - йдеться у заяві.

В той же час члени МКМТ заявляють про те, що необхідно враховувати інтереси сільгоспвиробників, які є основними споживачами російських добрив в Україні.

"З метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших)", - йдеться у повідомленні.

Найближчим часом Уряд направить на розгляд народних депутатів законопроект про зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив (нітрат амонію, карбамід, КАС). 

До ухвалення Верховною Радою законопроекту пропонується тимчасово відтермінувати введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з РФ.

Читайте також: Аграрний комітет ВР розглянув ситуацію на ринку добрив

Нагадаємо, за висновками експертів, ціни на азотні добрива в Україні ростуть через наявність монополії на цьому ринку. 

Українська аграрна конфедерація та інші аграрні громадські об'єднання написали відповідне звернення до Володимира Гройсмана.

"За умов введення додаткових антидемпінгових мит на КАС і карбамід рівень монополізації ринку азотних добрив збільшиться, а ціни на добрива знову зростуть", - йдеться у звернені аграріїв до Володимира Гройсмана.

Читайте також: Ostchem шантажує аграріїв через ціни на добрива

"Фахівці МЕРТ... фактично лобіюють інтереси групи компаній Ostchem та Дмитра Фірташа у застосуванні антидемпінгових цін на карбамід та КАС походженням із РФ", - заявляють аграрні асоціації.

Повний текст звернення читайте за цим посиланням.

ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування