23.10.2014 14:40

"Укрцукор" констатує відсутність потреб у ввезенні в Україну цукру-сирцю з тростини

версія для друку
23.10.2014 14:40

Працівники бурякоцукрової галузі за останні три роки вкотре довели свою спроможність по виробництву бурякового цукру в достатніх обсягах для забезпечення  потреб держави власним буряковим цукром та створенню експортного потенціалу. У 2014 році у виробників є впевненість, і це підтверджує хід збирання та переробки цукрових буряків, що у 2014/2015 маркетинговому році внутрішній ринок буде також повністю забезпечений цукром власного виробництва.

Завдяки сприятливим погодно-кліматичним умовам, запровадженню новітніх технологій виробництва цукрових буряків та підвищенню урожайності  очікується валове виробництво цукрових буряків у межах 14-15 млн. тонн  та прогнозується виробництво цукру в межах 1,7 млн. тонн. Балансові розрахунки показують, що ресурси цукру на період поточного маркетингового року (з 1 вересня 2014 року до 1 вересня 2015 року) у повному обсязі забезпечують потребу внутрішнього ринку і створюють експортний потенціал.

Виробники цукрових буряків та цукру, незважаючи на складну економічну ситуацію,  вживають заходів  для  забезпечення своєчасного збирання  та переробки цукрових буряків.

За станом на 22 жовтня цього року за даними Мінагрополітики України уже зібрано 70 відсотків площ посіву цукрових буряків та накопано 10 млн. тонн цукрових буряків. На сьогодні на цукрові заводи уже надійшло 8,25 млн. тонн цукрових буряків, перероблено 6,97 млн.тонн, з яких  вироблено 948 тис. тонн цукру. Переробку  цукрових буряків у поточному році здійснюють  47 цукрових заводів.

18 вересня 2014 року за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства Дикуна А. Є. відбулося засідання Ради Національної асоціації цукровиків України, яка представляє усіх вітчизняних виробників цукру. За підсумками наради було одноголосно прийнято рішення, що наявні ресурси власного бурякового цукру достатні для забезпечення потреб внутрішнього ринку у період 2014/2015 маркетингового року і немає потреби у ввезенні в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти.

Незважаючи на це, в Україні  знаходяться "лжепатріоти" серед депутатського корпусу, які, зокрема, лобіюють корпоративні інтереси своїх спонсорів, обдурюючи колектив ТзОВ "ЦУКРОВИЙ ЗАВОД "ВОЛОДИМИРЦУКОР" (Волинська область), який тривалий час не працює через проблеми його власників.

При цьому вони переконують Міністра аграрної політики та продовольства України  погодити заявку на отримання в Мінекономрозвитку  ліцензії  на імпорт в Україну у поточному році цукру-сирцю з тростини в обсязі 30 тис. тонн  Компанію ТОВ "Україна 2001" (смт. Теофіполь, Хмельницька область), наче б то, для його переробки на ТзОВ "ЦУКРОВИЙ ЗАВОД "ВОЛОДИМИРЦУКОР". 
Ввезення цукру-сирцю з тростини на внутрішній ринок Україну планується  у сезон виробництва цукру із власних цукрових буряків, а це саме в той час, коли на внутрішньому ринку найбільша пропозиція бурякового цукру, а оптово-відпускні ціни  цукру у виробників нижче витрат на його виробництво.

Імпорт цукру-сирцю з тростини Компанією ТОВ "Україна 2001" призведе до відволікання валютних ресурсів (в межах  12 млн. дол. США), які сьогодні дуже потрібні державі, сприятиме підтримці іноземного товаровиробника та створює загрозу закриття вітчизняних цукрових заводів та продовольчій безпеці держави.

І це при тому, що у поточному році у західних  бурякосіючих регіонах  назріває ситуація, коли працюючі цукрові заводи не в змозі будуть переробити вирощений урожай цукрових буряків, необхідно буде переробляти на інших цукрових заводах, а тому ТзОВ "ЦУКРОВИЙ ЗАВОД "ВОЛОДИМИРЦУКОР" має можливість здійснювати переробку вітчизняної цукросировини і не займатися питаннями ввезення цукру-сирцю з тростини.  

З метою захисту вітчизняного товаровиробника Національна асоціація цукровиків України, цукрові заводи та цукрові компанії у вересні поточного року звернулися до Міністра аграрної політики України Швайки І.О.                 та Прем'єр-міністра України Яценюка А.П. з проханням підтримати національного виробника та зробити все можливе для недопущення ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини, зокрема,   компанією ТОВ "Україна -2001".

Мінагрополітики України відмовило в такій оборудці і не погодило, подану Компанією ТОВ "Україна 2001", заявку на отримання ліцензії в Мінекономрозвитку на ввезення на внутрішній ринок цукру-сирцю з тростини, оскільки  наразі вишукує можливості закупівлі цукру білого (бурякового) до Аграрного фонду у його виробників, що дасть можливість підтримати їх обіговими коштами.

Слід зазначити, що незважаючи на звернення цукровиків, Державне агентство резерву України в угоду цим шахраям погодило  Компанії ТОВ "Україна 2001" заявку на отримання у Мінекономрозвитку ліцензії на ввезення в Україні цукру-сирцю з тростини в обсязі 30 тис. тонн. Цукровики України вважають не тільки недоцільним, але і злочинним по відношенню до власного товаровиробника ввезення цукру-сирцю з тростини в Україну у той час, як вітчизняні потужності по виробництву цукру вдвічі перевищують потреби внутрішнього ринку і протягом останніх років намагаються вирішити проблему з перевиробництвом вітчизняного бурякового цукру, а саме, знайти ринки збуту для його експорту.Така ситуація змушує вітчизняних  виробників цукрових буряків та цукру перейти до більш рішучих заходів щодо захисту інтересів національних товаровиробників та продовольчої безпеки держави.

Голова Ради Національної асоціації "Укрцукор"

Г.Д.Загородній

 

Голова правління Національної асоціації "Укрцукор"

М.М.Ярчук

                        

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування