13.03.2018 12:35

Україні потрібно ухвалити за два роки 57 законопроектів в рамках ЗВТ з ЄС

версія для друку
13.03.2018 12:35

Кабінет міністрів розробив на 2018-19 роки дорожню карту з 57 законопроектів, які повинні законодавчо забезпечити виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, суттєвої уваги заслуговує схвалення за ініціативи Уряду Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС на 2018-19 рр. Документ складається з 57 законопроектів. Йдеться про різні сфери життєдіяльності держави — передусім безпеку, захист інтелектуальної власності, зняття митних перешкод та технічних бар’єрів у торгівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, покращення інвестиційного клімату, захист навколишнього середовища тощо.

Значне просування на шляху реформ має забезпечити й інша стратегічна ініціатива Кабміну та Верховної Ради — пакет з 35 економічних законопроектів, два з яких вже ухвалені, а ще два ухвалені в першому читанні. Цей законодавчий пакет, має вирішити 5 основних завдань — захист бізнесу, дерегуляція, поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та державних ресурсів, заохочення інновацій.

«Імплементація рішень відбуватиметься на тлі продовження децентралізації, реформи корпоративного управління та соціальних перетворень, започаткованих минулої осені. Мова про зміни в системи освіти, медицини, пенсійному забезпеченні», — запевнив прем'єр-міністр.

Сторони також обговорили створення в Україні Антикорупційного суду та продовження загальної судової реформи та реформи сектору безпеки.

«Це на порядку денному. Ми повністю, як Уряд, підтримуємо створення такого суду, і хочу запевнити, що Уряд без будь-яких затримок ухвалить всі організаційні рішення щодо функціонування цього суду», — сказав Володимир Гройсман.

Федеріка Могеріні, представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики, наголосила на важливості для України побудови антикорупційної інфраструктури.

«Так, питання Антикорупційного суду та ефективної боротьби з корупцією – це комплексний і непростий процес, але ЄС готовий підтримати Україну тут крок за кроком. І тут ми відзначаємо ваше прагнення завершити цей процес», — заявила вона.

ІЦ УАК за матеріалами agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування