08.02.2018 17:17

«Україні потрібно $75 млрд інвестицій, щоб потроїти валове виробництво с/г продукції» - Леонід Козаченко

версія для друку
08.02.2018 17:17

Щойно завершився круглий стіл «Інвестиції та кредитування в агробізнесі: особливості і перспективи», ініціатором та організатором якого стала ВГО «Українська аграрна конфедерація».

Захід, який відбувся у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, став ефективною платформою для обміну думками як для представників аграрного, так і фінансового секторів економіки України.  

Учасників  круглого столу привітав народний депутат України, голова Ради підприємців при КМУ, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. За його словами, вітчизняне  с/г, хоча й є однією з бюджетоутворюючих галузей економіки,  не може бути   основним формувачем ВВП.  Але АПК  завжди буде в  тренді економіки. Нині тема продовольства в світі є дуже актуальною. А Україна серед основних  глобальних програм може лише й надалі зміцнювати власні позиції. Зокрема, за оцінками експертів, ми можемо потроїти валове  виробництво с/г продукції. Для цього потрібно скорелювати врожайність, продуктивність та інші показники у відповідності з провідними країнами світу,  там де аграрний потенціал реалізовано повністю. На жаль, Україна не може повною мірою реалізувати власний агропотенціал через брак коштів. А їх  потрібно 75 млрд доларів. Наразі в нашій країні спостерігається лише припинення інвестування із зовнішніх фінансових джерел. Враховуючи таку ситуацію, як вважає Леонід Козаченко, держава могла б використовувати і внутрішні грошові активи. Для цього необхідно активно розвивати середньо і довгострокове кредитування агросектору банками.

Під час круглого столу  було піднято низку актуальних питань. Йшлося про землю с/г призначення як об’єкт застави, а також про проблеми кредитування агробізнесу й аграрні розписки.  Окрему увагу було приділено інвестиціям в аграрний бізнес в умовах мораторію на продаж с/г землі. Зокрема, генеральний директор УАК Павло Коваль зупинився на темі державної підтримки аграрного сектору у 2018 році, компенсації ставок, проектному фінансуванні, закупівлі вітчизняної техніки тощо. На думку Павла Коваля, держава лише розрекламувала свою підтримку деяких програм в АПК, але фактично знову проігнорувала думку провідних аграрних асоціацій, які мають власне стратегічне бачення щодо раціонального та ефективного розподілу держдотацій.

На завершення круглого столу «Інвестиції та кредитування в агробізнесі: особливості і перспективи», співорганізаторами якого виступили Інститут агробізнесу та Інститут кредитних відносин КНЕУ за підтримки Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», представники провідних агрохолдингів, зокрема, ТОВ «Акрукс Груп», компанії Ecodevelop, СКБ «Ватра»,  «Корпорація «АПК», які є членами ВГО «Українська аграрна конфедерація»,  поділились власною практикою  залучення інвестицій в агробізнес.

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування