18 вересня відбулось 15-те засідання Німецько-Українського аграрного комітету, яке проводиться щорічно з метою оцінки ефективності двосторонньої співпраці, зокрема реалізації спільних коопераційних проектів в АПК, а також для обговорення нових перспективних напрямів подальшої співпраці в секторі.
Українську сторону очолювала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, а німецьку - Парламентський держсекретар Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Міхаель Штюбген.
«Я дуже вдячна нашим німецьким колегам за активну співпрацю в сільськогосподарському секторі. Йдеться не тільки про двосторонню торгівлю аграрними та харчовими товарами. Де я відмічу дуже позитивну динаміку, за результатами 2017 року товарообіг товарами АПК збільшився на $ 223,9 млн та становив $846,9 млн. Та й ефективність співробітництва в рамках двосторонніх коопераційних проектів, які допомагають нам створити стійку основу для розвитку зовнішньої торгівлі для українського АПК»,-наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
Зі свого боку, пан Міхаель Штюбген відмітив, що Уряд ФРН вбачає в Україні дуже потужного аграрного гравця з великими потенційними можливостями на глобальному ринку та додав, що через Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини впроваджується 5 проектів, на які спрямовується 1/5 загального бюджету для реалізації двосторонніх міжнародних проектів.
«Говорячи на перспективу, ми розглядаємо ще багато напрямів для плідної співпраці. А саме: співробітництво в лісогосподарської галузі, ветеренарії та підготовка висококваліфікованих фахівців для роботи з новітніми агротехнологіями», - резюмувала Ольга Трофімцева.
Довідково: Українсько-Німецьки проекти в АПК:
- Німецько-український аграрно-політичний діалог (АПД);
- Проект «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках ПВЗВТ між ЄС та Україною»;
- Проект у сфері екологічного землеробства;
- Проект «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України»;
- Німецький Аграрний Дослідний Центр в Україні.
Результати двосторонньої українсько-німецької торгівлі в АПК за 2017 рік: Експорт української сільськогосподарської продукції збільшився на $157 млн (на 64,3%) і склав майже $402 млн. Основні експортні товарні групи: насіння олійних культур; зернові злаки ;мед натуральний; м'ясо та субпродукти; вироби із зерна і хлібних злаків. Імпорт німецької продукції в Україну збільшився на $ 66,6 млн (на 17,6%), у порівнянні з 2016 роком, та склав $ 444,9 млн. Основні імпортні товарні групи:різні інші харчові продукти; тютюн та вироби з нього; спирт; какао-боби, продукти з нього; ефірні масла; насіння олійних культур; м'ясо та субпродукти; живі тварини.
ІЦ УАК за матеріалами minagro