11.07.2016 13:55

Україна та Канада підписали Угоду про ЗВТ

версія для друку
11.07.2016 13:55

Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.

Підписання Угоди в понеділок в Києві відбулося у присутності Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністр України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

За інформацією Мінекономрозвитку, з 2009 року уряди України та Канади вели переговори щодо лібералізації двосторонньої торгівлі, і минулого року переговорній групі від Уряду України на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговим представником України Наталією Микольською вдалося довести справу до кінця. Після шести раундів переговорів 14 липня 2015 року переговори було завершено, а текст Угоди - парафовано. Після підписання для набрання чинності Угода також потребує ратифікації парламентами обох країн.

“Угода з Канадою є першою угодою з країною північноамериканського регіону, що охоплює ринок такого масштабу, - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. - Угода України з Канадою є додатковим фактором включення України в глобальний ланцюг виробництва товарів з доданою вартістю у  контексті укладання майбутньої Угоди про ЗВТ між Канадою та ЄС”.

Основний зміст Угоди охоплює положення щодо торгівлі товарами, правилами походження, сприяння торгівлі, праці, технічних бар'єрів, державних закупівель, інтелектуальної власності, врегулювання спорів, навколишнього середовища, санітарних та фітосанітарних заходів.

Угода дозволить диверсифікувати торгові потоки з України та залучити канадські інвестиції в Україну. Оскільки Канада відкриває свій ринок для українських товарів на 99%, український бізнес зможе скористатися безмитним доступом на новий ринок. Відповідно до Угоди, українські підприємці отримають підтримку у виході на канадський ринок, зокрема через проект CUTIS (Canada – Ukraine Trade and Investment Support project).

ІЦ УАК


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування