04.12.2015 13:57

УАК спільно з асоціаціями обговорила можливі зміни до ПКУ

версія для друку
04.12.2015 13:57

Прийняття нового Податкового кодексу, запропонованого Міністерством фінансів, означатиме фактичний крах АПК і наслідки для стратегічної галузі держави можуть бути катастрофічними. Тому галузеві об’єднання  АПК рішуче виступають  проти такої редакції ПКУ в частині оподаткування  сільськогосподарських товаровиробників.

Про це під час робочої наради із представниками 15 галузевих асоціацій АПК заявив  народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

"Незважаючи на те, що аграрний сектор дає 14%  ВВП,  та в основному формує валютну виручку держави,  нашу аграрну галузь хочуть знищити. Якщо подивитись на інші країни, то рівень держпідтримки у загальній вартості сільгосппродукції у ЄС складає 20%, в  Японії  держава субсидує фермерів на 50%,  а в Україні  виробництво сільськогосподарської продукції на третину фінансує сам же  "багатий" фермер,  адже підтримка  держави складає мінус 27%. Це ті  побори, які стягує держава. Зараз фермер фактично є "донором"  державного бюджету, і дотує пересічного українця" - підкреслив  Л. Козаченко.  

Тому, на його думку, прийняття нової редакції  Податкового кодексу означатиме повну відсутність будь-якої державної підтримки галузі АПК.

"Серед найболючіших пунктів, які запропоновані проектом нового Податкового кодексу зокрема такі як: повне скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК; спрощена система оподаткування (група "C")  діятиме лише для підприємств, у яких річний обсяг  доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн; невідшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур; значна зарегульованість (посилення вимог) у процесі оформлення відшкодування ПДВ; скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд с/г виробників; підвищення акцизних ставок на алкогольні напої (спирт – у 2 рази;сухі вина – в 5; кріплені та ігристі – в 1,5; пиво - вдвічі), та підвищення акцизних ставок на тютюнові вироби  на 40%" - сказав президент УАК.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов заявив, що подібні зміни до українського законодавства стимулюватимуть подальший розвиток корупції та тінізації аграрного бізнесу: "Відміна спецрежиму має на меті отримання додаткових надходжень до бюджету, і це зрозуміло. Проте, якщо відмінити спрощену систему оподаткування, це означатиме більшу кількість перевірок, а отже, і можливостей для  корупційних схем з боку перевіряльників. Крім того, забравши у аграріїв пільги, держава чомусь не подумала як буде відшкодовувати аграріям втрати і це дуже велике питання" - підкреслив він.

Підтримав  колегу і перший віце-президент  Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, зазначивши, що  ситуація на місцях у аграріїв іще гірша, аніж про це говорить офіційна статистика. "Ми бачимо, що  керівництво держави нас не чує, та не хоче іти на діалог. Ми вже страйкували та  неодноразово збирались під стінами ВР – це не подіяло. Я думаю, слід вживати навіть більш радикальних дій, аж до перекриття доріг державного значення" - заявив він.

Виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Олександр Жемойда висловив занепокоєння, що  змінами до Податкового кодексу можна не лише спровокувати втрати у агрогалузі, а й сприяти безробіттю. Адже  через закриття  підприємств, роботу можуть втратити як мінімум 100 тисяч людей, які зайняті у сільському господарстві.

Голова Української асоціації виробників і переробників сої Віктор Тимченко заявив, що держава взяла курс на  боротьбу із корупцією, натомість, своїми руками створює її, додаючи собі нових проблем. "Всі добре розуміють, якщо  цей документ буде прийнято, і врожаї, і прибутки сільгоспвиробників впадуть, а замість того, аби наповнювати бюджет, аграрії не зможуть нічого туди закласти" - констатував В. Тимченко.

Генеральний директор асоціації "Укрводка" Володимир Остапюк, зазначив, що новий проект ПКУ був підготовлений тими людьми, які не мають жодного уявлення про стан справ в українському аграрному секторі.  "Фіскальна віддача від збільшення акцизного збору  в Україні складає лише 23%. При тому, що ставки акцизу на горілчані вироби  за останні 5 років зросли на 137%.  Куди ідуть ці ресурси - залишається таємницею" - сказав В. Остапюк. За його словами, вся лікеро-горілчана галузь уже незабаром вимушено піде у "тінь". "Адже жоден  покупець не захоче купувати  тризірковий український коньяк  за ціною 150 грн за пляшку. У нього просто немає на це ресурсів. А це означатиме, що ми стимулюватимемо самогоноваріння" - спрогнозував він.

Зі свого боку, віце-президент  Спілки молочних підприємств України  Жанетта Ємельянова  повідомила, що  молокопереробна галузь на сьогодні відчуває дуже великі проблеми, адже держава взагалі майже не підтримує виробників, і, якщо так піде і далі, то в Україні взагалі не буде ані експорту, ані нормального внутрішнього ринку молока. 

За результатами робочої наради, представниками галузевих асоціацій АПК було вирішено  направити відкрите звернення до керівництва  держави із проханням підтримати пропозиції громадських професійних організацій агропромислового комплексу щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, та не допустити підписання даної редакції Податкового кодексу України. 

ІЦ УАК 

 

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування