Cьогодні у рамках Всеукраїнського конкурсу проектів в агросфері AGRO CHALLENGE, Українська аграрна конфедерація провела круглий стіл на тему "Формування ІТ-інноваційної екосистеми в агросекторі України".
Під час заходу представники професійних громадських організацій АПК (УАК, Рада конкурентоспроможності індустрії ІКТ), міжнародних організацій (FAO, Американсько-Українська Ділова Рада), агрохолдингів ("Укрлендфармінг", "Астрата Україна", "Кернел-Трейд" ), таких IT-компаній, як Intel, Ciklum, "Юа Технолоджі", "Cкайлайн Софтвар", "Управління Cправами Поділля", а також науково-освітніх закладів (Національна академія аграрних наук та Національний університет біоресурсів і природокористування) поділилися досвідом впровадження новітніх технологій в агросекторі України.
Учасники круглого столу наголосили на тому, що використання інноваційних систем ведення сільського господарства дозволить збільшити прибутки агропромислових підприємств до 15%. Зокрема, про це повідомив представник корпорації Іntel Віталій Брагіш: "Завдяки інноваційним системам обробки даних та контролю за витратами води, палива, електроенергії, корму для великої рогатої худоби можна зекономити значні ресурси".
Президент УАК Леонід Козаченко зауважив, що "справжнє управління ризиками можливе тільки завдяки введенню ІТ-технологій, які повинні, перш за все, використовуватися в логістиці, що є “серцем” будь-якого агрохолдингу".
Інші учасники круглого столу представляли різноманітні новинки: від наліпок з QR-кодом та мобільних додатків і комп’ютерних програм, що використовуються, зокрема, для контролю за транспортуванням агропродукції та палива, до супутникового моніторингу стану посівів.
Підсумком заходу стала Резолюція, яка передбачає підтримку курсу ІТ-інноваційних проектів AGRO CHALLENGE та започаткування грантового фонду для фінансування ІТ-інноваційних проектів на ранніх стадіях розвитку, наповнення якого здійснюватиметься за рахунок компаній та меценатів, зацікавлених у розвитку інновацій у агросекторі.
ІЦ УАК