За ініціативи Української аграрної конфедерації відбулася друга нарада щодо обговорення та формування Державної стратегії інституційної структури аграрного виробництва. Нарада відбулася 3 липня на базі Ради підприємців при КМ України. У ній взяли участь представники аграрних асоціації – УАК, Аграрного союзу, УКАБ, ВАР, окремих органів виконавчої влади - Держгеокадастру, ДФС, Міністерства юстиції, Мінагрополітики, а також представники аграрних компаній.
Предметом обговорення стала необхідність аналізу та оцінки економічної, соціальної, технологічної та екологічної ефективності аграрного виробництва у розрізі аграрних товаровиробників за розміром земельних банків. Для аналізу визначено чотири групи показників, які в достатній мірі відображають означені аспекти ефективності ведення бізнесу.
Нараду модерував Президент ВГО УАК, Голова Ради підприємців при КМ України Леонід Козаченко.
Генеральний директор УАК Павло Коваль наголосив: навіть попередній аналіз вказує на те, що існують значні розбіжності площі розпайованих земель та площі земель, з яких сплачено податки у 2015 та 2016 роках.
Зміни у показниках за останній 2016 рік підтвердили і представники ДФС. За їх словами, причина – зміни у податковому законодавстві.
Варто зазначити, що левова частка аграрних товаровиробників сплачують єдиний податок за IV групою платників податків і їх частка може становити більше 90%. При цьому викликають подив масштаби неспівпадіння загальної площі, яка обробляється всіма аграрними підприємствами, власниками землі, постійними користувачами і колективними та комунальними землекористувачами, з площею, що обробляється користувачами, котрі сплачують єдиний податок.
Основним висновком наради стали сформульовані більш конкретні завдання для відповідних державних органів влади щодо співставлення та уточнення площі земель у розрізі користувачів, власників та категорій земель згідно Земельного кадастру.
Ще одним висновком стали невідповідності у даних щодо обсягів виробництва продукції, землекористування та сплати податків і зайнятих у малих аграрних підприємствах.
ІЦ УАК.