У цивілізованих країнах світу вулична торгівля дозволена лише у спеціально відведених для цього місцях. В Україні ж вона – стихійна та часто небезпечна для життя та здоров'я споживачів. Про це у коментарі УНН розповів народний депутат, член аграрного комітету ВР, президент УАК Леонід Козаченко.
"У цивілізованих країнах світу для вуличної торгівлі відведені спеціальні місця, визначений час, коли там можна продавати. Цікавий досвід у Франції - напроти посольства України є майданчик, де двічі на тиждень можна це робити. Але там ніколи не побачиш сміття, там тобі видають чек за покупку, а бюджет наповнюється податками від законної діяльності.
У нас немає нічого із вищеперерахованого. У нас вулична торгівля здійснюється стихійно, а продукти, які там продають, є небезпечними для здоров'я покупців. Вулична торгівля в Україні не дає користі місту, не наповнює бюджет, створює перешкоди для пішоходів та автомобілістів", - сказав він.
Вуличну торгівлю потрібно не забороняти, а регулювати, вважає нардеп.
"Вона може приносити податки місцевим бюджетам", - каже він.
Допомогти підприємцям перевести свій бізнес у легальну площину може держава, говорить Козаченко.
"Перша перепона - касові апарати. Держава може допомогти українцям їх придбати. Можна зробити так, як у Польщі - там будь-який представник малого бізнесу може отримати низько відсотковий кредит на придбання касового апарату, терміном на два роки. І всі питання, пов'язані із його підключенням та обслуговуванням устаткування, бере на себе держава.
В Україні касові апарати є однією із найбільших проблем. Підприємці не знають, де їх купити,бізнес лякає дороговартісне підключення до устаткування", - поінформував Козаченко.
Також нагадаємо, за даними Держпродспоживслужби Києва, в столиці кожен третій кіоск з шаурмою працює нелегально.
ІЦ УАК за матеріалами УНН