04.08.2021 17:30

Стан посівів пізніх культур наразі добрий та задовільний

версія для друку
04.08.2021 17:30

Третя декада липня характеризувалася надзвичайно жаркою погодою, з нерівномірними опадами подекуди у вигляді злив, місцями з градом, які призводили на деяких полях до пошкодження та полягання посівів сільськогосподарських культур. 

Середня температура повітря становила від 18 до 28 0С і була на 3–7 0С вищою за норму. Максимальна температура повітря знаходилася у межах від 31 до 37 0С, поверхня ґрунту вдень прогрівалася до 56–68 0С, мінімальна — знижувалася до 13–20 0С тепла.

Атмосферні опади носили локальний, зливовий характер та розподілялися на території країни дуже нерівномірно.

В денні години за всіх строків сівби у рослин кукурудзи спостерігається часткова втрата тургору та його відновлення в нічні години. Враховуючи гідротермічні умови, фактичний стан гібридів кукурудзи за всіх строків сівби в більшості регіонів можна характеризувати як добрий та задовільний.

Посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані. Спостерігається зрідження посівів на 25–30 % площ (іноді до 50%) від заданої густоти стеблостою внаслідок несприятливих погодних умов на початкових етапах розвитку і пригнічення посівів гербіцидами ґрунтової дії. Зараз рослини сої перебувають у фазах «бутонізація – початок цвітіння – формування бобів». Висота рослин залежно від сорту становить від 50 до 86 см, кількість сформованих бобів — 10–11.

У рослин соняшнику тривають фази «цвітіння – формування кошиків».  Висота рослин  коливається від 145 см до 200 см. На деяких посівах відмічається втрата тургору у денні години. Стан рослин переважно добрий. 

Рослини проса знаходяться у фазі «викидання волоті», висота рослин — 45–75 см, густота — 280–350 шт./м2. Місцями спостерігається вилягання рослин. Посіви проса переважно у задовільному стані.

Рослини гречки перебувають у фазах  «цвітіння – плодоутворення». Висота рослин становить 65-88 см, густота – за широкорядного способу сівби — від 150 до 225 шт./м2, за звичайного рядкового — від 280 до 350 шт./м2. Зниження  середньодобової температури повітря у кінці другої – на початку третьої декад липня сприяло підвищеному виділенню нектару та кращому відвідуванню рослин комахами-запилювачами. Хвороб і масового заселення шкідниками не виявлено. На посівах спостерігаються поодинокі рослини із заселенням попелицею.

У буряків цукрових відмічається інтенсивний ріст вегетативної маси та коренеплоду. Стан посівів задовільний та добрий.

Вчені НААН нагадують про шкоду від спалювання соломи, зокрема: підвищення температури на поверхні ґрунту до 360 0С; на глибині 5 см — 50 0С (навіть за температури 40 0С гине ґрунтова біота); вигоряння гумусу; інтенсивне висушування ґрунту на глибині до 10 см; загибель типових мікроорганізмів; зменшення водопроникності ґрунту. Нормальне біологічне функціонування ґрунту за таких умов відновлюється через 2‒3 місяці.

ІЦ УАК за матеріалами propozitsiya

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування