04.07.2016 12:52

Росія посилює обмеження транзиту з України

версія для друку
04.07.2016 12:52

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує, що 3 липня 2016 р. було оприлюднено Указ Президента Російської Федерації від 01.07.2016 № 319 (за посиланням). Цим указом запроваджуються додаткові обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів походженням з України. Про це йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку.

Зокрема указ встановлює такі додаткові обмеження:

Діючі обмеження транзиту по відношенню до транзиту товарів до Республіки Казахастан поширюються і на транзит до Киргизської Республіки.

Повна заборона транзиту товарів «під ембарго» (відповідно до списку, затвердженого (посилання), та на які в РФ застосовуються ставки ввізних мит відмінні від 0 (ввізні мита згідно ставок Єдиного митного тарифу Євразійського економічного союзу (посилання).

Вказані зміни тимчасово можуть викликати повну зупинку транзит товарів з України через територію РФ, не лише до Республіки Казахстану, Киргизької Республіки, але й до третіх країн. 

"Запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим та очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі України з третіми країнами, зокрема Центральної Азії. Дані обмеження Російської Федерації є непрозорими, невиправданими та такими, що носить дискримінаційний характер, і відповідно порушують зобов’язання, зокрема, взяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011р." - вказано в повідомленні.

ІЦ УАК


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування