21.02.2017 17:39

Рада відхилила з/п щодо фермерських земель

версія для друку
21.02.2017 17:39

В ході сьогоднішнього пленарного засідання проект Закону №2028а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства» було розглянуто та відхилено депутатами ВРУ. Про це повідомляє УАК.

Нагадємо, даний проект закону передбачав ряд новацій, серед них:

  • надання прав на утворення фермерського господарства усім громадянам України;
  • продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або права на них для ведення фермерського господарства виключно на земельних аукціонах;
  • встановлення механізму переоформлення права оренди земельних ділянок, що надані фізичним особам та використовуються для ведення фермерського господарства, на фермерське господарство як суб’єкта господарювання.

Після доопрацювання даний законопроект неодноразово піддавався критиці, оскільки описані у ньому механізми допускали обіг земель сільськогосподарського призначення в обхід мораторію.

Окрім того, в ході пленарного засідання також було прийнято рішення про повернення на доопрацювання проекту Закону №0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин».

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування