30.09.2021 13:35

Прозорро.Продажі оголосила про старт електронних земельних аукціонів

версія для друку
30.09.2021 13:35

Система «Прозорро.Продажі» розпочинає проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу і оренди земель не сільськогосподарського призначення.

Як говориться у повідомленні платформи, уряд визначив «Прозорро.Продажі» адміністратором електронної торгової системи відповідно до Закону України №1444 та Постанови №1013, яка набула чинності 28 вересня 2021 року.

«Функція державної електронної торгової системи «Прозорро.Продажі» — забезпечити безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні, а також можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами. Переможцем земельних торгів стає той учасник, який під час трираундового аукціону запропонував найвищу ціну», — зазначають у системі.

Всі організатори земельних торгів державної чи комунальної форми власності можуть вже сьогодні (29 вересня 2021 р.) звертатись до акредитованих в системі «Прозорро.Продажі» майданчиків для публікації перших земельних аукціонів. Перелік таких майданчиків завжди доступний на сайті prozorro.sale. Приватні власники земель також можуть виставляти на аукціонах свої ділянки на продаж чи для оренди з власної ініціативи. 

«Ми вітаємо повноцінне відкриття ринку землі. Сама система «Прозорро.Продажі» технічно повністю готова до запуску земельних торгів. Відсьогодні у державних та місцевих органів влади є всі законодавчі підстави для оголошення аукціонів з надання в оренду земель сільськогосподарського призначення та продажу інших (не с/г) земель. Наша екосистема з підключених понад 40 майданчиків готова до обслуговування покупців та продавців, а повна прозорість додасть довіри до нового ринку. Віримо, що переваги системи оцінять і приватні власники земель, які захочуть отримати за свій актив більше грошей», — заявив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

У системі підкреслили, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в оренду або бути приватизованими відповідно до Закону.

ІЦ УАК за матеріалами agroportal

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування