11.12.2018 14:02

Президія УАК підтримала продовження мораторію на продаж с/г землі ще на рік

версія для друку
11.12.2018 14:02

На засіданні Президії ВГО «Українська аграрна конфедерація» було окреслено напрями діяльності на майбутнє та підбито підсумки 2018 року. Відкриваючи нараду, президент УАК Леонід Козаченко  наголосив на необхідності вирішення питання земельної реформи. Адже, як відомо, 1 січня 2019 року спливає термін дії мораторію на продаж земель  с/г призначення. Без ефективного вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні, зокрема ухвалення закону «Про обіг земель с/г призначення», а також усунення відповідних юридичних колізій та створення Іпотечного банку, ринок землі в Україні відкривати не можна, переконаний президент УАК. 

Це питання викликало жваву дискусію серед Президії УАК, всі були одностайні: відкриття ринку землі в Україні має відбуватися поступово, починаючи з декількох пілотних регіонів і за умови відкритої дискусії щодо прийняття законодавчої бази для цього,  тому мораторій на продаж землі потрібно   продовжити ще на рік.

Також Леонід Козаченко  зупинився на  стратегії держпідтримки вітчизняного АПК, яку розробили та неодноразово  презентували широкому колу відомих експертів у сфері агробізнесу  аналітики УАК.

-  В Україні маємо розрізняти 3 категорії суб’єктів господарювання -  мале сімейне (разом із мікро- підприємством),  середнє і велике підприємства. Вони мають різний потенціал, тому  й державна політика має бути диверсифікована щодо них. Для цього варто зафіксувати відповідні норми в законодавстві. Це важливо,  щоб  сформулювати ефективну систему державної підтримки, яка має бути  прогнозованою й орієнтуватись не на один, а щонайменше на п’ять  років. Адже останні два роки ми спостерігали лише її непередбачуваність і   неефективність. Через це аграрії в 2018 році  не використали навіть половину передбачених державою субсидій, - зауважив президент УАК.

Такий фаховий  підхід щодо структурування суб’єктів господарювання було одностайно підтримано Президією УАК.

Під час засідання йшлося також про вирішення проблем, з якими у цьому році зіштовхнулась аграрна галузь. Це логістичний колапс, неефективність держпідтримки АПК тощо. Для подолання всіх цих перепон, на думку президента УАК Леоніда Козаченка, аграріям варто створити єдину потужну громадську платформу для захисту інтересів с/г виробників, яка б ефективно реагувала  на виклики часу та мала вплив на процес прийняття рішень у державі.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування