02.03.2017 19:08

Потрібен новий закон щодо якості продуктів - аграрії

версія для друку
02.03.2017 19:08

Українська аграрна конфедерація разом з іншими аграрними об’єднаннями України звернулися до Голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням сприяти якнайшвидшому доопрацюванню законопроекту № 0906. Саме цей законопроект пропонує запровадити систему контролю якості харчової продукції тваринного походження, еквівалентну тій, яка діє в ЄС.

Повна назва законопроекту - «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин».

Звернення підписали 12 громадських об'єднань - Український клуб аграрного бізнесу, Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Всеукраїнська Аграрна Рада, Національна асоціація цукровиків України "Укрцукор",  Асоціація виробників молока України, Асоціація "Свинарі України", Асоціація "Союз птахівників України", корпорація "Тваринпром", Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України, Громадська спілка "Вівчарство та козівництво України".

Аграрії наголошують: проект закону був розроблений за участю експертів Європейського Союзу. Також він ґрунтується на базовому європейському законодавстві в сфері контролю за якістю продуктів.

Якщо в Україні з’явиться такий закон, це значно сприятиме експорту української продукції тваринного походження – причому не лише до ЄС, але й до інших країн світу. Він означатиме, що Україна на рівні міжнародних стандартів турбується про якість своєї продукції, пояснюють автори звернення.

«Прийняття законопроекту дозволить довести, що українська система ветеринарного обслуговування, рівень державного контролю процесів здоров’я та благополуччя тварин можуть бути прогнозованими, безпечними та якісними», - зазначають громадські об'єднання.

Відповідні звернення також надіслані керівникам парламентських франкцій - голові депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ігорю Гриніву, співголовам депутатської фракції партії "Опозиційний блок" Олександру Вілкулу та Юрію Бойко, голові депутатської фракції групи "Воля народу" Ярославу Москаленку, голові депутатської фракції партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко, голові депутатської фракції Радикальної партії Олегу Ляшку, голові депутатської фракції партії "Народний фронт" Максиму Бурбаку, голові депутатської фракції партії "Об'єднання "Самопоміч" Олегу Березюку, голові депутатської фракції групи "Партія "Відродження" Віталію Хомутинніку, а також заступнику голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносил Олександру Бакуменку.

Повний текст звернення – нижче у вкладенні.

ДодатокРозмір
zvernennya_parubiy_0906.pdf557.31 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування