УАК 10 квітня 2015 року провела семінар "Юридичні аспекти ведення агробізнесу у реаліях 2015 року", у якому узяли участь понад 50 осіб: представники агропромислових підприємств, громадських професійних об’єднань АПК, юристи, провідні аграрні експерти. Президент УАК Леонід Козаченко наголосив на необхідності бізнесу бути обізнаним у юридичних тонкощах регуляторних змін, у тому числі податкових, що, у свою чергу, дасть можливість запобігти багатьом непотрібним правопорушенням від яких часто страждає і репутація, і бізнес в цілому.
За його словами, відповідно до статистики, у європейських країнах у суперечках між бізнесом та державою у більшості випадках виграє бізнес, натомість в Україні у 2014 році 94% рішень були на користь держави.
Модератор заходу, генеральний директор УАК Сергій Стоянов зазначив, що останнім часом у процесі дерегуляції у бізнесі відбувається чимало змін, тому УАК спрямовує усі зусилля, щоб бізнес володів регуляторними нововведеннями і користувався ними у своїй діяльності. За його словами, як показує практика, мораторій на проведення перевірок “дещо остудив гарячі голови, які хотіли продовжити знущанням над бізнесом”.
У свою чергу, адвокат, керівник департаменту податкового права Адвокатського об’єднання “Сюткін та партнери” Наталія Марченко детально проаналізувала зміни у податковому законодавстві і охарактеризувала найвірогідніші ризики відповідальності за кримінальні правопорушення у податковій сфері.
Керівник департаменту кримінального права Адвокатського об’єднання “Сюткін та партнери” Михайло Кунденко зосередив увагу власників бізнесу на типових помилках та ризиках, які можуть призвести до кримінального провадження, а також навів алгоритми реагування та ефективні механізми правового захисту бізнесу.
Як відомо, найбільше проблем на сьогодні виникало саме навколо оформлення права власності та оренди на землю. Cтарший юрист міжнародної юридичної фірми “Dentons” Анжеліка Штукатурова детально проаналізувала законодавчі особливості оформлення права власності та оренди на землю. За її словами, зараз в Україні тримає адміністративна реформа і невдовзі Державну реєстраційну службу замінять центри реєстраційних послуг, які зможуть пришвидшити і полегшити реєстрацію прав на землю. Також з позитивних моментів можна назвати скорочення кількості істотних умов договорів оренди землі.
Під час дискусії юристи та експерти АПК обговорили проблемні питання ведення агробізнесу у реаліях сьогодення, зокрема, зміни у податковому законодавстві, ризики відповідальності за кримінальні правопорушення у податковій сфері, механізми правового захисту бізнесу, законодавчі особливості оформлення права власності та оренди на землю та ін.
ІЦ УАК