В студії радіо UA:Перший під час програми «Колос. Аграрний щоденник» генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль розповів яких змін потребує аграрна галузь на сьогодні.
«Українська аграрна галузь має встановити чіткі правила для всіх її представників, а держава має визначити чітку підтримку для кожного, хто її потребує.»
Павло Коваль додав: «Треба чітко розуміти хто і яку продукцію виробляє в країні. Є 4 групи підприємств, а саме мікро підприємства, малі, середні та великі, треба розібратися де їх місце в економіці АПК та України в цілому. Допоки всі 4 групи виробників не будуть зафіксовані на законодавчому рівні, то не можна буде конкретно окреслити пул інструментів, які вони потребують від державної політики.»
Генеральний директор впевнений , що не можна порівнювати сімейну ферму в 7 га та агрохолдинг в 300 тис. га. «Вони ніколи не зможуть конкурувати й не повинні. Один фермер не зможе з усім впоратись. В нього немає складу, а тим більше елеватору. Він не має змоги перечистити зерно і покласти його на декілька місяців на зберігання. Було б добре аби такі фермери об’єднались в кооператив і вийшли на рівень агрохолдингу.»- Павло Коваль впевнений, що це саме те, що наразі потрібно.
Він також навів приклад того, як розвиваються сімейні ферми в світі: « Візьмемо як зразок сімейне виробництво Італії. Це розмаїття брендів, кожен має свою брендовану продукцію: макарони, оливки, борошно, вино та багато іншого. Можна припустити, що для наших малих підприємств цей шлях також прийнятний і треба надати їм можливість розвиватися цим напрямком. Можливо вже так знайдеться в бюджеті фінансова підтримка.»
Український аграрний сектор швидко розвивається. Минулого року Україна ввійшла у п’ятірку найбільших експортерів світу до країн ЄС і за словами Павла Коваля можна досягти ще більших результатів, якщо говорити не про дотації, а про досконалу законодавчу базу.
(7:00 хв.)
http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2284314
ІЦ УАК за матеріалами радіо UA:Перший