21.12.2017 14:22

На Президії УАК обговорили підсумки 2017 року та плани на майбутнє

версія для друку
21.12.2017 14:22

На черговому засіданні Президії ВГО "Українська аграрна конфедерація" були підбиті підсумки 2017 року й окреслено напрями діяльності в наступному, 2018-му році. Зокрема, йшлося про державну стратегію розвитку агробізнесу, проблеми та перспективи аграрної галузі, дотації на сільське господарство, передбачені у державному бюджеті на 2018 рік та подальшу активізацію діяльності УАК.  

Відкриваючи засідання, президент УАК Леонід Козаченко повідомив присутніх про потужну аналітичну роботу, проведену  Українською аграрною конфедерацією за останні місяці, стосовно діяльності різних розмірів агропідприємств за землекористуванням. Він зазначив, що УАК підтримує всі види с/г підприємств, які офіційно працюють в Україні, наголосивши, що саме великі агрохолдинги мають найбільшу конкурентоздатність за усіма показниками економічної ефективності. І, на відміну від країн Західної Європи, де поширені дрібні фермерські господарства, які отримують з бюджету ЄС до 42% дотацій, в Україні на держдотації припадає лише близько 1%. Враховуючи це, не варто знищувати вертикально інтегровані підприємства та брати курс виключно на дрібне виробництво, оскільки це може негативно позначитись на конкурентоспроможності АПК України.

Окрему увагу було приділено проблемі зняття квазіакомуляційних дотацій з аграріїв, скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних,  відсутності ефективної системи «дешевого» кредитування тощо. «Влада навіть не намагається створити збалансовану систему діалогу з аграрним сектором. Фактично, держава не дбає, а відбирає у нас  можливість нормально працювати. Зняття квазіакомуляції погіршує ситуацію в галузі, адже зводить все до ручного розподілу  дотаційного бюджету», - наголосив Леонід Козаченко. Він запропонував Президії УАК звернутися до влади із пропозицією переглянути внесені зміни до Податкового кодексу та розподіл дотацій на 2018 рік, які в подальшому мають ухвалюватися прозоро і без тиску  окремих політичних груп. 

На думку президента УАК Леоніда Козаченка, аграріям слід не розпорошувати, а мобілізовувати зусилля. «В Україні варто створити єдину потужну громадську платформу для захисту інтересів с/г виробників, яка б ефективно реагувала  на виклики часу та мала вплив на процес прийняття рішень у державі», - резюмував він.

Генеральний директор УАК Павло Коваль поінформував Президію щодо створення нової громадської спілки «Всеукраїнський аграрний форум», співзасновником якої є ВГО «Українська аграрна конфедерація».

Президія УАК вважає за необхідне повернутися до розгляду законопроектів, які розглядають роль профільних асоціацій як самоврядних та  механізм їх участі  в процесі прийняття державницьких рішень.

Було також акцентовано увагу на тому, що чергове засідання Президії відбувалось у день 15-річного ювілею діяльності ВГО «Українська аграрна конфедерація», з чим привітали членів УАК, Президію та всіх причетних до 15-річного поступу однієї із найдосвідченіших аграрних асоціацій України.

ІЦ УАК

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування