04.11.2016 14:43

Міністр АПК Угорщини зустрівся з Леонідом Козаченком

версія для друку
04.11.2016 14:43

Міністр сільського господарства Угорщини пан Шандор Фазекаш зустрівся з президентом УАК, народним депутатом Леонідом Козаченком. Зустріч відбулася у головному офісі Української аграрної конфедерації сьогодні, 4 листопада.

Одне з питань, яке обговорювали – земельна реформа в Україні. Пан міністр розповів про досвід Угорщини у відкритті ринку землі. Зокрема, свого часу в Угорщині був введений мораторій на продаж сільськогосподарської землі іноземцям.

«Ми дуже багато зробили для того, щоб угорська земля залишилася в руках угорських фермерів», - зазначив Шандор Фазекаш.

За його словами, законодавство Угорщини розроблене таким чином, щоб землю отримували саме землероби – тобто ті особи, які її обробляють.

Також розмова торкнулася державної підтримки аграріїв.

«Для нас це дуже болюче питання. У розрахунку на гектар державна підтримка, яку отримують фермери в Україні, майже у 30 разів менша, ніж підтримка, яку в середньому отримують фермери в Європі. Однак МВФ поставив Україні умову - ще зменшити існуючу держпідтрику приблизно втричі. Це ставить українських аграріїв в надзвичайно складну ситуацію. Особливо постраждає тваринницька галузь», - розповів міністру Угорщини Леонід Козаченко.

Пан Шандор Фазекаш погодився з тим, що українські аграрії мають захищати свої права.

До слова, його дуже здивував той факт, що українське Міністерство аграрної політики і продовольства має у своєму підпорядкуванні величезну кількість комерційних підприємств. В Угорщині профільне міністерство займається аграрною політикою і не веде бізнес, пояснив пан Фазекаш.

Звичайно, під час зустрічі в УАК йшлося і про аграрний експорт. Шандор Фазекаш погодився з тезою Леоніда Козаченка, що сьогодні, в умовах поглиблення продовольчої кризи на планеті, продавати на глобальних ринках продукти харчування більш важливо, ніж продавати зброю. Тобто країни, які є аграрними експортерами, мають значно більший вплив і силу.

Окремо міністр сільського господарства Угорщини подякував за те, що українська сторона наполегливо працює над розвитком партнерських стосунків між нашими країнами.

«Угорщина – перша країна, яка встановила дипломатичні відносини з незалежною Україною. І ми завжди з радістю спостерігаємо за досягненнями українців. Угорщина готова передати українцям весь досвід, який ми маємо в аграрній сфері», - запевнив пан Шандор Фазекаш.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування