20.01.2017 08:32

Кошти на спецрахунки аграріїв надійшли

версія для друку
20.01.2017 08:32

Кошти на електронні ПДВ-рахунки аграріїв в установах банків наприкінці дня, 19 січня 2017 року, нарешті почали надходити. Завдяки зусиллям Української аграрної конфедерації вдалося вирішити цю проблему, яка виникла через те, що ДФС не надіслала Держказначейству реєстр з реквізитами спецрахунків по 1708 підприємствах.

Як зазначає президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко, склалася ситуація, за якою кошти, що підлягають автоматичному перерахуванню на спеціальні рахунки платників в установах банків, залишалися на незаконно заблокованих ДФС додаткових електронних ПДВ-рахунках. 

Так, з 16 січня до УАК почали надходити звернення від організацій-членів і партнерів щодо відсутності коштів на їх спеціальних рахунках, які 13 січня були перераховані.  Згодом Державна казначейська служба на своєму офіційному сайті повідомила  про неможливість здійснення  перерахунку коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств в установах банків через відсутність реєстрів з реквізитами самих рахунків.

Для вирішення проблеми з перерахуванням коштів було проведено ряд переговорів та зустрічей з представниками Мінфіну, ДФС та Держказначейства. Також 19 січня за ініціативою президента УАК, народного депутата України Леоніда Козаченка направлено депутатське звернення до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо якнайскорішого вирішення цієї проблеми.

"Бездіяльність з боку ДФС грубо суперечить вимогам пункту 200.5 статті 200 Податкового кодексу України щодо автоматичного перерахування у відповідному розмірі коштів, що надійшли на додаткові електронні ПДВ-рахунки платника, на спеціальний рахунок такого платника протягом наступного операційного дня, а також призводить до порушення прав та законних інтересів платників податків", - йдеться у зверненні.

Повний текст звернення - нижче у вкладенні. 

За повідомленням організацій-членів і партнерів УАК, ситуація вирішена. Вчора, 19 січня, наприкінці дня Державна казначейська служба розпочала зараховувати кошти на спеціальні рахунки підприємств. За офіційним повідомленням Держказначейства, забезпечено перерахування з електронних ПДВ-рахунків коштів податку на додану вартість на загальну суму 751,9 млн грн.

Нагадаємо, через недосконалість українського законодавства рахунки аграріїв для сплати ПДВ були заблоковані. Після того, як УАК та інші громадські організації приєдналися до вирішення проблеми, 13 січня 2017 року спецрахунки було розблокавоно на один день. Казначейство у регламентований час здійснило розподіл фінансів, які надійшли на ці рахунки. 

ІЦ УАК.

ДодатокРозмір
groysmanu_shchodo_specrahunkiv_pdv.pdf1.13 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування