12.02.2018 18:00

Китай надає перевагу нашій кукурудзі без ГМО

версія для друку
12.02.2018 18:00

Після того, як Пекін посилив контроль над переробкою генетично модифікованих культур, низка китайських компаній перейшла від закупівель кукурудзи в США до конкуруючих постачальників із України.

Лише за минулий місяць кінцевими користувачами було скасовано чотири вантажі вагою 210 тис. тонн і вартістю близько 40 млн. доларів.

«Цьогоріч трейдери схильні купувати кукурудзу в Україні, тому що вона без ГМО і не потребує дозволу на переробку. Навіть ті, хто вже замовив американську кукурудзу, скасували замовлення та переключилися на Україну», — розповів Черрі Чжан, анатілік Shanghai JC Intelligence.

Як повідомляють китайські бізнесмени, отримати дозвіл на переробку ГМО кукурудзи наразі дуже складно.

«Отримати дозвіл дуже складно. Я замовив 7 тис. тонн американської кукурудзи, але змушений був скасувати замовлення і звернутися до України", — розповів один із китайських бізнесменів.

При цьому, підвищення ціни на українську кукурудзу до 180 доларів за тону експерти пов’язують з підвищенням попиту на зерно культури.

Нагадаємо, за підсумками жовтня-січня 2017/18 років Україна експортувала до  Китаю  812,5 тис. тонн кукурудзи, що в 2,8 рази більше обсягу поставок за аналогічний період минулого року.

 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування