27.02.2015 14:34

IV АгроФорум: Вирішення проблем АПК не терпить зволікань

версія для друку
27.02.2015 14:34

Сьогодні, 27 лютого, у Києві відбувся IV Всеукраїнський аграрний форум, який об’єднав близько 500 представників сільського господарства, товаровиробників та переробників сільськогосподарської продукції з усіх областей України для обговорення нагальних проблем в АПК, щоб не допустити занепаду аграрного сектору та катастрофічного зменшення показників сільгоспвиробництва.

За результатами зустрічі співголови Всеукраїнського аграрного форуму звернуться до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голів депутатських фракцій щодо підтримки пріоритетних законопроектів для галузі агропромислового комплексу, щоб не допустити занепаду аграрного сектору та катастрофічного зменшення показників сільгоспвиробництва.

Після підписання коаліційної угоди та формування нового складу Кабінету Міністрів України відбулися певні зрушення щодо покращення умов роботи сільськогосподарських товаровиробників. Однак значна кількість питань в галузі агропромислового комплексу залишаються не вирішеною, такі як: фіскальне навантаження, подорожчання матеріально-технічних ресурсів, девальвація валюти та її наслідки, відсутність держпідтримки тваринницької галузі, неефективне управління державними аграрними підприємствами, недоступність фінансування та ін..

За даними асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), величина єдиного податку, що сплачується сільськогосподарськими підприємствами, зросла в 21 раз до 2 млрд. грн. у рік. Водночас, база для розрахунку орендної плати за сільськогосподарські угіддя збільшилась на 25%.

"За розрахунками експертів УКАБ, невідшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних культур з України призведе до зменшення валового збору врожаю на 30,3%, зменшення валютних надходжень від експорту на 2,8 млрд. доларів США та звільнення 59,6 тис. працівників. Тому очевидно, що за відсутності прямої державної підтримки вкрай важливо зберегти діючі податкові стимули для аграріїв в частині спеціального режиму оподаткування виробників, принаймні до 2018 року. Запровадити автоматичне відшкодування ПДВ при експорті всіх видів аграрної продукції", - повідомив президент УКАБ, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Алекс Ліссітса.

Однією з головних проблем залишається фінансування посівної. Адже більшість ресурсів для її ефективного проведення – імпортні, а, як відомо, долар подорожчав на 217%. Однак при скрутному фінансовому становищі аграріїв уряд ввів додаткові імпортні мита на ЗЗР та насіння. При цьому говорити про залучення кредитів теж не доводиться, оскільки ставки кредитування зросли  на 10% та значно скоротилося середньо- та довгострокове кредитування.

"Не зважаючи на те, що сільське господарство сьогодні є єдиним "рятувальником" економіки, займаючи першу сходинку в формуванні валютного балансу України та зберігаючи позитивну динаміку валового виробництва продукції, Держава, на жаль, прагне зруйнувати уже напрацьовані здобутки, демонструючи відсутність бажання реформувати галузь та обтяжуючи непосильними податками. Україна –  єдина у світі держава, де майже третина валової вартості сільськогосподарської продукції відбирається на "донорський внесок" суспільству. При цьому, самі селяни мають найгірше соціальне забезпечення та найкоротшу тривалість життя. Ситуацію потрібно негайно змінювати на краще, бо в іншому випадку села не буде , а не буде – не буде і Держави", - наголосив президент Української аграрної конфедерації, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Леонід Козаченко.

Водночас м’ясне скотарство залишається однією з найзбитковіших галузей сільського господарства. "Витрати на відгодівлю худоби не покриваються, відсутні мотиви до вирощування худоби в майбутньому, зменшення материнського поголів’я зведе нанівець виробництво яловичини та молока в Україні в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Тому, щоб не допустити занепаду тваринництва, необхідно передбачити в Державному бюджеті України кошти на цільову підтримку тваринницької галузі", - зазначив, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Олександр Бакуменко.

Голова Аграрного союзу України, співголова Координаційної ради Всеукраїнського аграрного форуму Геннадій Новіков додав, що необхідно забезпечити безмитне ввезення племінних ресурсів з-за кордону та відшкодування частини коштів на будівництво тваринницьких комплексів з бюджету, що дозволить забезпечити створення умов для ефективного ведення бізнесу та формування високопродуктивного стада.

Всеукраїнський аграрний форум є постійно діючою структурою, яка об’єднує профільні асоціації, товаровиробників та переробників сільськогосподарської продукції. Координаційна рада Форуму постійно аналізує ситуацію в агропромисловому комплексі та виносить найбільш актуальні питання на обговорення Всеукраїнського аграрного форуму з метою зупинки руйнівних процесів в галузі та створення сприятливих умов для господарювання на селі. 

ФОТОЗВІТ

ІЦ УАК

 

 

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування