Минулий рік для українських аграріїв став рекордним по виробництву зерна. Завдяки цьому Україна увійде до ТОП-5 експортерів зерна в світі за підсумками поточного сезону, за умов, що на заваді не стане всім відома проблема на ім’я Логістика. За попередніми прогнозами майбутній рік може стати не менш продуктивним, а отже і поточні транспортні проблеми стоятимуть перед експортерами не менш гостро.
Не зважаючи на те, що продукція АПК є чи не найголовнішим двигуном економіки в нашій державі, з року в рік ситуація з її транспортуванням лише погіршується. Чому саме так? Як подолати логістичний колапс та інфраструктурні негаразди варто вирішувати вже зараз, а не чекати старту нового сезону.
Попри зручне географічне становище, в Україні ще досить на низькому рівні в якості транспортних коридорів використовуються водні артерії. Нажаль, і в цьому питанні бізнесу без залучення держави не обійтися - потрібне поглиблення річок, низка дозвільних документи та правових рішень і багато чого іншого. Проблема потребує термінового вирішення, бо перерозподіл зернових потоків на річки зможе хоча б частково полегшити жорсткий пресинг, який зараз відчуває УЗ.
Гострим залишається питання закриття малоактивних залізничних станцій, маршрутизація відправок, тощо. Укрзалізниця останнім часом вишукує усілякі можливості для вирішення багаторічних проблем: застарілість вагонного парку, відсутність локомотивної тяги, але всі її кроки направлені в першу чергу на збільшення прибутковості власного бізнесу. Що робити аграріям і які компроміси буде знайдено поки питання відкрите.
Проблеми із вагонами, постійно зростаючи тарифи, простої, корупція - все це змушує аграріїв шукати нові шляхи для вирішення питань зберігання та логістики власної продукції. Згідно останніх статистичних даних у 2018 році кількість перевезеної агропродукції залізницею зменшилась на 6%, а річковим та автомобільним зросла на 3% кожним із видів відповідно.
Окремо стоїть критична ситуація із станом українських доріг та автоперевезеннями. Норми навантаження на автомобіль зменшено, і контроль ваги весь час посилюватиметься. Хто буде нести відповідальність за перевищення ваги, на кого покладатимуться штрафні санкції і що робити власнику зерна аби не втратити свою продукцію та вчасно виконати контракт - це ті аспекти на які ми спробуємо звернути вашу увагу.
24 квітня 2019 року Група компаній ПроАгро у місті Києві проведе IV Аграрну Конференцію "Логістика та склад 2019".
Під час конференції будуть підняті для обговорення наступні питання:
- Автомобільні перевезення, як альтернатива залізничним;
- Річкові перевезення: на ринку з являються нові гравці;
- Будівництво річкових терміналів;
- Стан реалізації транспортної стратегії України 2030;
- Мультимодальні перевезення;
-Яких змін зазнає інфраструктура після того, як Україна стане частиною міжнародного транспортного коридору;
- Термінали постійно вдосконалюються та будуються нові потужності, чи вистачить сховищ на новий урожай та приймання великих суден?
- Як перевірити стан та наявність зерна на елеваторі, знайти та не втратити своє?
- Як обрати надійний елеватор для свого зерна?
- Склади для зберігання олійних. Як витримати всі норми та не зіпсувати товар? Відповідальне зберігання;
- Експедирування вантажу від поля до порту. Нові можливості;
- Контейнерні перевезення - нові можливості;
- Як зменшити втрати при транспортуванні?
- Автоматизація транспортної логістики.
З питань участі у наших подіях, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся до Інформаційної компанії "ПроАгро Груп":