05.11.2018 14:51

Європейський реєстраційний номер – пропуск на глобальні молочні ринки

версія для друку
05.11.2018 14:51

Вітчизняний експортер має дбати насамперед про якість свого товару.

Таку думку висловив під час зустрічі «УАК Challenge AГРО» на тему «Скільки доданої вартості у молочних продуктах?» Леонід Козаченко, народний депутат України, президент ВГО «Українська аграрна конфедерації», повідомив Олександр Кривенко, кореспондент газети «Агробізнес Сьогодні».


За словами пана Козаченка, в молочних продуктах завжди є додана вартість, яка покращує ведення бізнесу. Її ланцюжок формується за рахунок поглиблення переробки сировини. Водночас найбільше нас має хвилювати якість результату, адже Україна активно постачає свої товари на всі континенти. Тамтешні споживачі мають бути впевнені: наша продукція відповідає нормативам, яких дотримуються у них.

Постає питання: де заробити додану вартість? Чи стати власником якоїсь компанії, скажімо, в Саудівській Аравії, яка буде отримувати сухе молоко, і там, на місці виготовляти морозиво, чи тут, в Україні його продавати? Що краще продавати в Іран, або Китай: молоко як сировину чи сири, які там добре наразі споживаються? Ці аспекти є актуальними для України.

Для нас дуже важливо гармонізувати свої вимоги до продукції зі стандартами Європейського Союзу. Головне не в тому, щоби поставити свої товари в країни ЄС, а, в тому, щоби, маючи європейський реєстраційний номер як свідоцтво відповідності продукції певним міжнародним стандартам, без перешкод і додаткових ліцензій, вільно продавати свою продукції на всій земній кулі.

ІЦ УАК за матеріалами «Агробізнес Сьогодні»

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування