10.07.2017 17:21

Гройсман отримав доповідну через небажання хіміків шукати вихід з кризи

версія для друку
10.07.2017 17:21

Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при КМУ і президент УАК, звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана у зв'язку з кризовою ситуацією на ринку мінеральних добрив. Не зважаючи на чисельні спроби аграріїв знайти порозуміння з виробниками міндобрив, справа не зрушила з мертвої точки - борг Ostchem перед сільгоспвиробниками не погашено, а ціни на продукцію компанії залишаються завищеними.

Як відомо, нещодавно за дорученням Володимира Гройсмана, було проведено нараду, у якій взяли участь представники хімічної промисловості, а також представники найбільших аграрних асоціацій України. Під час цієї наради було прийняте рішення про підписання меморандуму, який стане "дорожньою картою" для виходу з кризової ситуації.

Переговори щодо тексту меморандуму були активними і плідними. Однак згодом представники хімпрому відмовилися підписувати документ.

"Просимо Вас надати доручення Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та іншим центральним органам виконавчої влади щодо опрацювання викладених у проекті Меморандуму пропозицій з метою врегулювання проблем забезпечення сільгосптоваровиробників мінеральними добривами", - йдеться у зверненні Ради підприємців при КМУ до Володимира Гройсмана.

Додатком до звернення є проект Меморандуму. Його ключові положення:

  • реалізація азотних добрив безпосередньо заводами-виробниками кінцевим споживачам (сільгосптоваровиробникам) до кінця 2018 року має здійснюватися за ціною не вище FOB-Чорне море + 10%;
  • хімічні підприємства зобов'язуються поставити передплачені у 2016-17 роках азотні добрива за цінами укладених угод до початку осінньої посівної, а також компенсувати прострочення поставки;
  • хімічні підприємства України отримують підтримку аграріїв у питаннях, пов’язаних з модернізацією виробництва. Також аграрії сприятимуть тому, щоб хімічна галузь України мала необхідну державну підтримку.

Меморандум підписали Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Український клуб аграрного бізнесу, Всеукраїнська аграрна рада. 

ІЦ УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування