15.03.2016 10:02

Фумігатори б'ють на сплох: звернення до МінАПП

версія для друку
15.03.2016 10:02

ВГО "Фумігаційна асоціація" вкрай стурбована  ситуацією зі знезараженням об’єктів регулювання у сфері захисту рослин та просить Мінагропрод нарешті взятися за вирішення нагальних проблем галузі. Про це йдеться у відкритому листі "Фумігаційної асоціації" до заступника Міністра аграрної політики та продольства Олени Ковальової від 14 березня 2016 року.

Зокрема, Президент  ВГО "Фумігаційна асоціація" Тамара Підберезняк, у оприлюдненому документі стверджує, що на сьогодні, з боку держави  відсутній нагляд (контроль) за дотриманням правил безпеки при виконанні робіт з фумігантами. Також без позитивної динаміки залишається Проект  постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами".

Недостатня увага з боку законодавчих органів та недоліки  нормативної бази, особливо, неправильне акцентування переваги карантинних заходів (карантинна сертифікація експорту) як превентивних інтегрованих систем захисту рослин і рослинної продукції, вже встигли призвести до незворотних, і навіть смертельних наслідків серед населення.

Враховуючи зазначене вище, Президент  ВГО "Фумігаційна асоціація" Тамара Підберезняк виступила із пропозицією до уповноважених осіб Мінагропроду, створити робочу групу спільно з представниками Міністерства, Держпродспоживслужби України, науковими закладами, ВГО  "Фумігаційна асоціація" та іншими  зацікавленими  організаціями для напрацювання можливих шляхів створення  гармонізованої з міжнародними   правилами та Директивами  ЄС законодавчої бази щодо пестицидів і агрохімікатів та захисту рослин, а також для розроблення та втілення  в практику заходів з безпеки поводження з пестицидами і агрохімікатами. 

А також сприяти в організації та проведенні  просвітницьких заходів  серед операторів зернового ринку  та населення, зокрема, через надання інформації про проведення курсів навчання різних категорій, задіяних у виконанні робіт з фумігації.

Повний текст листа знаходиться у прикріпленому файлі.

ІЦ УАК 

ДодатокРозмір
list_minapp-_fa.pdf616.86 КБ

Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування