10.09.2015 17:23

Фінінструменти та перспективи кредитування АПК

версія для друку
10.09.2015 17:23

За ініціативи Української аграрної конфедерації 10 вересня 2015 року відбулося засідання Круглого столу "Фінансові інструменти та перспективи банківського кредитування АПК в сучасних умовах". Участь у заході взяли представники українських банківських установ, міжнародних фінансових організацій, міністерств і відомств, страхових компаній та аграрного бізнесу.

Представники агробізнесу констатують, що останнім часом галузь опинилася у надзвичайно важких фінансово-економічних умовах та постала перед низкою викликів. Одним із них є недолугі, у порівнянні з розвиненими країнами світу, умови кредитування. Для прикладу, у США середня кредитна ставка  становить 3,25%, у Франції – 3,43%, у Німеччині – 3,94%, у Канаді – 3%, тоді як в Україні ця цифра сягає від 17 до 36% (у нац.валюті) та від 10 до 19% в іноземній.

Окрім здорожчання банківських кредитів, більш жорсткими стали умови до кредитоспроможності  позичальників,  до  застави, а також зменшилися пропозиції щодо кредитних продуктів через  проблеми з ліквідністю в банківській системі України. А це, у свою чергу, особливо відобразилося на погіршенні кредитного забезпечення підприємницьких структур аграрного бізнесу. Зараз банки надають перевагу тим, хто має достатньо заставного майна, обробляє значні площі сільгоспугідь та має виходи на внутрішні та зовнішні ринки.

Сільськогосподарським підприємствам сьогодні практично неможливо накопичити власні обігові кошти для динамічного розвитку стратегічно важливої для країни галузі – сільського господарства. Причиною цього є знецінення національної валюти, високою вартістю кредитних ресурсів та іншими проблемами, які лягають на плечі галузі,  

Під час заходу експерти українських банківських установ та міжнародних інституцій презентували основні банківські продукти у сфері АПК, обговорили особливості фінансування експортно-імпортних операцій, нові програми фінансування МФК та ЄБРР.

Учасники заходу переконані, що на сьогодні вдосконалення механізмів банківського кредитування є надзвичайно актуальним.

ІЦ УАК


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування